Telia toetatud Triumf Health valiti tervise ja heaolu kategoorias maailma parimaks digilahenduseks

#Elo Võrk #Kadri Haljas #Triumf Health #vaimne tervis
2 min lugemine

World Summit Awards 2022 raames kuulutati tervise ja heaolu kategoorias maailma parimaks digilahenduseks Eestis loodud Triumf Health.

 

Rahvusvahelise žürii otsusel tunnistati World Summit Award’i (WSA) vääriliseks ühtekokku 40 digilahendust, mis pärinevad 29 erinevast riigist ning mis on loodud ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamiseks.

Rahvusvahelisele žüriile esitati rahvusliku nominatsiooni alusel lahendusi sajast erinevast riigist. Eestisse tõi võidu ettevõtte Triumf Health poolt välja töötatud vaimse tervise mäng, mille rakendamist on toetanud ka Telia.

Iduettevõtte Triumf Health asutaja ja tegevjuhi Kadri Haljase sõnul on tegu suure võidu ja tunnustusega, kuna esile on tõstetud tõenduspõhine vaimse tervise innovatsioon.

Kadri Haljas, Triumf Health asutaja ja tegevjuht. Foto: Sven Tupits

„Vajadus vaimse tervise toe järele on hüppeliselt kasvanud ning me oleme näidanud, et tehnoloogia saab siinkohal probleemile leevendust pakkuda. Triumf Health on Telia partnerluse toel saanud pakkuda tuhandetele lastele tasuta võimalust õppida mängu kaudu vaimse tervise oskusi, et parandada oma toimetulekut rasketes oludes. Kõige vajalikum on olnud sõjapõgenike toetamine nii Ukrainas kui lähiriikides ja seda jätkatakse ka edaspidi,“ lausus Haljas.

Telia toetustegevuste juht Elo Võrk märkis, et kui veebruaris algas sõda, pöördus Kadri Haljas Telia poole ja rääkis, kuidas nende mänguline rakendus lastele saab vaimse tervise ja traumaleevendusele tuge pakkuda ka Ukraina keeles üle maailma.

„Meie peamine fookus on kaasata ühiskonnas kõige nõrgemaid gruppe. Nägime Triumf Healthis kohe lahendust, mille mõju võiks olla Eestist laiem, lausa ülemaailmne. Meil on tohutult hea meel, et Kadri ja tema tiimi suurt panust on märgatud ja tunnustatud kui maailma parimat oma valdkonnas. Iga laps, kes sellest mängust on leidnud tuge, on põhjus, miks selliseid lahendusi on vaja luua ja toetada,“ lisas Võrk.

Psühholoogiadoktor Haljase sõnul ootab märtsis Mehhikos ees WSA auhinnatseremoonia ning kongress, kuhu oodatakse esinema kõikide kategooriate võitjaid. “Meil on Mehhikos suur au esindada kogu meie digiriiki. WSA võit annab meile rahvusvaheliselt tunnustatud tipptaseme märgise,“ lisas Haljas.

Triumf Health lisainfo: https://triumf.health

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.