Foto: iStock

Telia: näeme Eestis juba lähiajal esimesi 5G kommertsvõrke

#5G #5G internet #Telia
2 min lugemine

Riik kuulutas sel nädalal avatuks 5G sagedusalade oksjoni, mis Telia Eesti tehnoloogiajuhi Kalle Arula sõnul võimaldab tuua juba lähiajal võtmeklientideni esimesed 5G kommertslahendused.

Arula tunnustas riiki kiire tegutsemise eest 5G sagedusalade konkursi korraldamisel, mis muudab Eesti üheks esimeseks Euroopa riigiks, kus jagatakse välja 5G tehnoloogia toimimiseks vajalik 3,5 GHz sagedusala.

“Meie kliendid on 5G tulekut oodanud ja täis tahet seda rakendada ning selle nimel on tehtud nii Telia kui ka meie partnerite poolt märkimisväärsel hulgal ettevalmistusi. Enam pole kaugel aeg, mil Eestis avatakse esimesed 5G levialad nii äri- kui ka eraklientidele,” sõnas Arula.

Telia on IT- ja telekomituru innovatsiooniliider ning Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel osaleb ettevõte kindlasti 5G lubade oksjonil.

“Sagedusloa olemasolu annab meile võimaluse asuda 5G võrku rajama ning selle toel reaalseid teenuseid pakkuda,” lisas Arula.

Tema kinnitusel on oluline, et lisaks olemasoleva mobiilivõrgu pidevale arendamisele tegeleb Telia ka uute tehnoloogiate turule toomisega, kuna nii saab soodustada uute ja põnevate ärimudelite ning teenuste teket.

“Hea näide on Telia 4G mobiilikõned ehk VoLTE kõneside tehnoloogia, mille kasutajate arv kasvas eelmisel aastal meie võrgus 35 000-lt enam kui 180 000 kasutajani ning täna moodustab VoLTE kõnede maht Telia mobiilikõnede kogumahust 32%,” ütles Arula.

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.