Telia kutsub kõiki ettevõtteid osalema digikoristuspäeval

#digikoristus 2024
3 min lugemine

26. jaanuaril 2024 toimub taas üle-eestiline digikoristuspäev, mil oodatakse kõiki inimesi ja ettevõtteid vabanema kasutult seisvast digiprügist ning tagastama vanu elektroonikaseadmeid.

 

Telia eestvedamisel korraldatav digikoristuspäev toimub juba kuuendat aastat järjest ning iga aastaga on ettevõtmine paisunud nii osalejate arvult kui koristatud digiprügi mahult suuremaks. 

Telia juhatuse esimehe Holger Haljandi kinnitusel on digitaalsel koristuspäeval mitu laiemat eesmärki, mis toetavad otseselt keskkonnahoidu. 

„Ühelt poolt soovime loomulikult vähendada kasutuna seisva digiprügi hulka, mille alla käivad kõikvõimalikud vanad failid, dokumendid, pildid ja videod, mis on jäänud seisma inimeste ja ettevõtete seadmetesse ning infosüsteemidesse. Mida rohkem suudame sellist sisu kustutada, seda enam vabastame vajalikku salvestusruumi ning seda väiksem on ka meie kõigi digitaalne jalajälg,“ märkis Haljand. 

Seekordse digikoristuspäeva teine suurem fookus on aga vanade elektroonikaseadmete tagastamisel. Paljudel inimestel on kapinurkadesse ja sahtlipõhjadesse seisma jäänud vanu mobiiltelefone ja muid elektroonikaseadmeid, mis on mõistlik suunata kas uuele ringile või ümbertöötlemisele. Kasutuna seisvate seadmete kogumine aitab kaasa ringmajandusele ja materjalide taaskasutusele ning võimaldab anda vanade seadmetele uue elu. 

Telia juhi sõnul kaasneb vanade seadmete uuele ringile või ümbertöötlemisele suunamisega veel üks oluline teema, millele tuleb kindlasti tähelepanu pöörata. 

„Vanu seadmeid tagastades tasub alati kõik oma andmed sealt kustutada ja enda meilikontod seadmete küljest lahti ühendada. Nii ei satu need võõraste kätte. Üks võimalus on tuua oma vana telefon, tahvel või arvuti näiteks Telia esindusse, misjärel kantakse hoolt selle eest, et seadmesse jäänud andmed sealt kasutaja privaatsust hinnates kustutatakse,“ lisas Haljand. 

 

Kuidas saavad ettevõtted vanu seadmeid tagastada: 

  • Suuremaid jäätmeid kogub EES Ringlus, leia endale lähim elektroonikaprügi kogumiskoht. 
  • Suurte koguste ja kodus mittekasutatavate seadmete tasulise äraveo tingimused saad kokku leppida kontaktil vedu@eesringlus.ee või 5018893. 
  • Green IT ostab korraga ära organisatsioonide suurema seadmepargi, millel on taaskasutusväärtus. Võta ühendust!
  • Too vanad seadmed Telia esindusse: võtame kõigis esindustes vastu vanu nutiseadmeid: telefone, tahvleid, sülearvuteid, laadijaid, hiiri, klaviatuure ja muid väiksemaid elektroonikaseadmeid. 

 

Digikoristus 2024 aktsiooniga saavad liituda kõik inimesed, ettevõtted, organisatsioonid ja asutused digikoristuspäeva veebilehel  

Kõigi registreerunud digikoristajate ja vanade seadmete tagastajate vahel loosib Telia välja Dysoni tolmuimeja V15, mis aitab nii kontoris kui kodus igapäevast puhtust hoida. 

Digikoristus 2024 partnerid on Tartu Loodusmaja – Roheline kool, Foxway ja EES-Ringlus.