Kui tundub, et anmeside maht hakkab mobiili kasutades otsa saame, võib tellida lisamahtu, vahetada paketti sobivama vastu või lülitada ajutiselt mõned data-teenused telefonis välja. Foto: Unsplash

Telia 4G võrgus kasvas allalaadimise kiirus üle 60%

#kiirused #Telia 4G #volte #VoWiFi
2 min lugemine

TTJA poolt läbi viidud mõõtmistest selgub, et Telia 4G võrgus on viimase pooleteise aasta jooksul märkimisväärselt kasvanud nii alla- kui üleslaadimise kiirused.

 

Fikseeritud mõõtekohtades ulatus Telia 4G võrgu keskmine allalaadimiskiirus 125,4 megabitini sekundis. 2018. aasta algusega võrreldes (75,3 Mbit/s) on see koguni 66% võrra kõrgem. Telia 4G võrgu keskmine üleslaadimiskiirus fikseeritud mõõtekohtades ulatus 38,6 megabitini sekundis, kasvades eelmise mõõtekorraga võrreldes 35% (2018: 28,6 Mbit/s)

Tallinnas, kus 2018. aastal ulatus Telia 4G võrgu keskmine allalaadimiskiirus 49,2 megabitini sekundis, paranes tänavune tulemus aga enam kui kaks korda, ulatudes 108 megabitini sekundis.

Ühtlasi näitasid TTJA mõõtmised, et Telia 4G võrk pakub kõrgeimaid keskmisi üleslaadimise kiirusi, samuti saavutati Telia võrgus kõrgeimad maksimaalsed alla- ja üleslaadimise kiirused. Näiteks fikseeritud mõõtekohtades saavutati Telia võrgus ainsana enam kui 500 Mbit/s allaadimiskiirus (546,3 Mbit/s).

„Telia on viimastel aastatel suurendanud oma investeeringuid võrguarendusse ning nagu TTJA mõõtmised näitavad, kajastub see selgelt ka meie 4G võrgu kiirustes,“ ütles Telia Eesti tehnoloogiajuht Andre Visse.

Tänaseks on kiirused mitmetes piirkondades kasvanud veelgi

Samas lisas Telia tehnoloogiajuht, et kuna TTJA mõõtmised toimusid mitme kuu eest, on ettevõte jõudnud vahepeal oma mobiilivõrku teha juba mitmeid uusi investeeringuid ja arendusi. „2019. aasta viimases kvartalis oleme aktiivselt võrku edasi arendanud, mille tulemusena on paranenud jõudlus tuntavalt erinevates piirkondades, nagu näiteks Lasnamäe, Maardu ja Jõelähtme, samuti Rapla- ja Järvamaal ning osaliselt ka Harjumaal ning Tallinnas.“

Visse sõnul on Telia teostanud viimasel paaril aastal rekordilises mahus mobiilsidevõrgu arendusi, mille tulemusena on paranenud mobiiliteenuste kvaliteet üle terve Eesti. Kliendile tähendavad need arendused, et pidevalt on paranenud mobiililevi kvaliteet ning kasvanud mobiilse interneti kiirused. Lisaks toovad sellised arendused senisest parema levi uusehitistesse, kuhu hoone ehitusomaduste ja moodsate materjalide tõttu mobiililevi niivõrd hästi jõua.

Viimase paari aasta jooksul on Telia võrgus näidanud kiiret kasvu 4G ehk VoLTE kõneside, mis moodustab tänaseks ligi 40% kogu Telia mobiilivõrgus tehtavast kõnesidest. VoLTE kõneside kasutajate arv ulatub pea 230 000 kasutajani. Lisaks saavad Telia kliendid erinevates nutiseadmetes (vastava toega nutikellad ja uuemad iPhone mudelid) kasutada sisse ehitatud SIM-kaarti ehk eSIM-i.

2019. aasta alguses hakkas Telia esimese Eesti mobiilioperaatorina pakkuma ka mobiilikõnesid WiFi võrgus ehk VoWiFi teenust.

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.