Lõunakeskus korraldas läinud nädalavahetusel koostöös Teliaga e-spordipäeva, mis oli tõeline maiuspala kõigile e-spordi ja arvutimängude huvilistele.  

 

Lõunakeskuse südames teist korda toimunud e-spordipäeval sai näha Eesti parimaid e-sportlasi, kes võistlesid 7000€ suuruse auhinnafondi nimel. Finaalis võeti mõõtu populaarsete CS:GO ja Trackmania mängudes. CS:GO turniiri võitis SC e-Sports ja Trackmania võitja oli Morioka.

E-spordile sai läinud nädalavahetusel kaasa elada ka Telia Inspira kanali vahendusel, mis on kõigile Telia TV klientidele järelvaadatav kahe nädala jooksul.

Lõunakeskust külastas e-spordipäeval ligi 20 000 inimest.

 

Fotod: Mikk Otsar

Lõunakeskuse turundusspetsialisti Kettrud Pai sõnul on üritus tõeline maiuspala kõigile, kes online-mänge mängivad, kuid teisalt on sellel ka teadlikkuse tõstmise eesmärk.

“Eelkõige näevad kaubanduskeskust külastavad vanemad, milline online-mängumaailm välja näeb ning aitab seeläbi uudset spordiala paremini mõista. Suurem osa noori mängib vähemalt ühte online-mängu mõnel seadmel ning tihti kuuleb noortelt, et vanemad peavad seda ajaraiskamiseks. Ürituse eesmärk ongi tuua enamasti online-keskkonnas tegutsevad e-sportlased inimestele lähemale, tutvustada valdkonda ka laiemale publikule ning pakkuda üks meelelahutuslik päev keskuse külastajatele.”

Lisaks professionaalsete sportlaste mänguoskuste jälgimisele jätkus tegevusi ka kogu perele.

“Meie jaoks on alati oluline olnud, et kõike on võimalik ise testida ja katsetada. Näiteks said keskuse külastajad mängida PlayStation5 mängukonsoolidel, võistelda Just Dance tantsuplatsil, keerutada end güroskoobis ning sõita võidu Eesti tuntuima auto e-sportlase Risto Kappetiga. Osaleda sai ka kahes töötoas – Ahhaa teadusteatris ning Goodman’i videoproduktsiooni töötoas,“ lisas Pai.

Algne idee e-spordipäeva korraldada pärineb kahelt koolinoorelt, kes aastal 2019 selle korraldamise päevakorda tõstatasid. Lisaks Lõunakeskusele panid ürituse korraldamisele õla alla Telia, Euronics, Arvutitark, RCSnail, D’ARMATI, Ahhaa, Goodmen, Game Dev Estonia ning Videomängude muuseum.