Tänavune iPhone on ilmselt viimane tuttava Lightning laadimispesaga

#apple #laadimine
3 min lugemine

Nagu ikka sel ajal igal aastal, hakkavad kuuldused järgmisest iPhone’st kuhjuma ja tekivad teatud eeldused ja ootused. Viimase info kohaselt tuleb iPhone 11 kahes suuruses, OLED ekraaniga, pakkudes kõigil versioonidel sama resolutsiooni. Lisaks lainurk kaamerat, paremat selfie-kaamerat, ilmselt mõnda ägedat uut funktsiooni ja tagatipuks: tuttavat laadimist läbi Lightning-ühenduse.

 

Just see viimane on inimesi sotsiaalmeedias kõige rohkem puudutanud. USB-C on standard, mille kõik teised tootjad peale Apple’i on kasutusele võtnud kui hea ja toimiva lahenduse telefoni laadimiseks ja ühendamiseks. Jäämine Lightningu juurde valmistab paljudele teatava pettumuse.

Tõenäoliselt on iPhone su uuematest seadmetest ainus, mida ei saa laadida läbi USB-C ja võiks ju eeldada, et Apple tuleb lõpuks sel aastal trendiga kaasa ja loobub oma Lightning’ust, kuid see on siiski kaheldav.

Kui kuulujutud paika peavad, siis jätab Apple tuttava laadimispesa alles. Mistahes pordi muudatus on kasutajatele alai traumaatiline ja häiriv. Nii võib telefonitootjast aru saada, nad ei taha, et kliendid pahaseks saaksid.

Lisaks on ajalugu näidanud, et sedalaadi muutused on talutavamad, kui need tulevad mõne teise suurema muudatusega koos. Toetudes mitteametlikele kuuldustele, siis iPhone 11 ei hakka välja nägema eriti teistsugune eelmisest, seega ei taha suurfirma inimesi muutustega laadimisel šokeerida.

Suured muutused tooteliinis võivad muuta ka seda, kuidas tarbijad neid tooteid tajuvad. Kui firmal õnnestub kliente veenda, et seade teistsuguse pistikupesaga ongi teistsugune, siis on lihtsam muutust põhjendada.

Suurepärane hetk USB-C peale üleminekuks oli iPhone X-i väljatulek. See oli täiesti uus disain, midagi, mis pani mitmes mõttes aluse iPhone’de uuele ajajärgule. Kui sel hetkel oleks öeldud, et “teie ees on tulevik ja tulevikus kasutavad kõik sama kaablit, vähemalt senikaua kuni me saame nendest täiesti lahti”. Kasutajad, kes poleks valmis olnud, oleksid saanud valida mõne traditsioonilisema mudeli, mis olid endiselt saadaval ja väga head.

Apple otsustas aga jääda Lightningu juurde, magades vähemalt paljude arvates maha võimaluse astuda edasi. Kuidas jätkus neil julgust võtta välja kõrvaklapipesa, kuid jäi puudu kindlameelsusest muuta laadimispesa?

Sellele on tegelikult mitmeid vastuseid. Lihtsustatult on Lightning mõnes mõttes parem, kui USB-C. See on väiksem ja Apple’i kontrolli all. See viimane annab võimaluse kontrollida kvaliteeti. Muidugi andes aluse ka rahariisumise teooriatele, kus kliendil ei jää teist valikut, peale Apple’i omade. Ükskõik, kuidas ka kritiseerida, on Lightning pesa jätmine iPhone’le siiski kuidagi põhjendatav… Kuni ühel hetkel enam pole. Arvatavasti saabub see hetk aastal 2020, kui lõviosal Apple’i kasutajatel on vähemalt üks seade, arvuti või iPad, mis laeb läbi USB-C. Nii on millalgi saabumas hetk, kus USB-C kasutamine kaalub üle jäämise Lightningu juurde, mis hakkab tunduma nagu veel üks erilahendus, mille jaoks on vaja kaasas kanda donglit, kirjutab The Verge.

USB-C peamine eelis on võimalus laadida kõiki seadmeid sama laadijaga. See oleks palju mõnusam, mugavam ja keskkonnasõbralikum. Uut seadet ostes poleks vaja enam seina-adapterit, vaid piisaks laadimiskaablist.

Kui Apple vahetas 30-pinilise laadija Lightningu vastu oli kisa palju. Draama, pisarad. Samas on Android läbi teinud palju suuremaid muutuseid mängleva kergusega ning nendele pole kuigi palju tähelepanu pööratud. Androidi maailm on niigi segane ja suuremad pöörded kaovad teiste vahele. Kui aga Apple midagi muudab, pääseb põrgu lahti. Ja Apple teab väga hästi, et kui see möll juba vallandada, siis sellel peab hea põhjus olema.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.