Stardew Valley autori uues mängus saab hakata valmistama šokolaadi

#arvutimängud #kodune meelelahutus
2 min lugemine

Kui eelmisel talvel tutvustasime rahulikku farmimängu Stardew Valley, kus saab kala püüda ja põldu harida, siis nüüd on selle mängu looja Eric Barone, valmistamas ette oma järgmist mängu. Treileri põhjal tundub, et mäng järgib Stardew Valley mudelit, kuid lisab fantaasiaküllasema värvingu ja midagi kummalist, mida võiks nimetada maagiliseks nõiutud kummituslikuks šokolaadilossiks.

 

 

“Selles mängus saad olla šokolaadimeister, kes elab kummituslossis. Selleks, et oma rollis hakkama saada, tuleb koguda haruldasi koostisosi, teha maitsvaid šokolaade ja müüa neid šokolaadipoes,” selgitab mängu koduleht.

Väljanägemiselt paistab uus mäng väga sarnane Stardew Valley’le, tuttav piksliline maailm ja animeerimis-stiil. Veel ei ole selge, kas uus mäng saab olema päris uus või on mõeldud järjena eelmisele.

Mängu veebileht kirjeldab mängu mõnes mõttes sarnase ja samas erinevana. Haunted Chocolatier – nii kõlab uue mängu nimi – saab olema linnamäng, mille taustalugu on kolimine uude linnakesse ja uue elu alustamine. Selle käigus saab tutvuda linnaelanikega, täita oma ülesandeid ja selle käigus areneda. Kõik see on sarnane Stardew Valley’le. Siiski leiab uues mängus rohkem actionit. Kui eelmises mängus oli keskmes farm, siis nüüd on selleks magusapood.

Uus mäng on töös olnud juba aasta aega, kuid Barone on avaldamisaja osas kidakeelne. Kindel olevat see, et mäng tuleb PC peale ning võib-olla ka teistele platvormidele. Huvitav on veel see, et Barone plaanib mängu, nagu ka Stardew Valley, teha valmis ja välja tuua üksinda. Kui farmimängu loomisele ja arendamisele pühendas ta oma elust kümme aastat, siis šokolaadimängu esimene versioon peaks valmis saama varem, kirjutab The Verge. Seni on aga võimalus üha kiiremini pimenevaid õhtuid mööda saata vana hea rahustava farmimängu saatel, mille leiad arvutile SIIT ja nutiseadmetele SIIT.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.