Spotify toob välja oma hääle assistendi

#spotify
2 min lugemine

Spotify kasutajad Androidis ja iOS-s saavad uue võimaluse sobiv pala kiirelt mängima panna, lugu vahetada või pleilisti mängimist alustada.

 

Audiostriimingu teenusesse on sisse ehitatud äpisisene hääle assistent, mille abil saab Spotifys toimetada ilma telefoni kätte võtmata. Assistendi äratab, kui talle öelda “Hey, Spotify”, misjärel saab juba paluda mängida ette mingi kindel lugu, pleilist või kindla artisti muusikat.

Funktsiooni käivitamiseks tuleb anda luba kasutada rakendusel mikrofoni, mille saab sisse lülitada seadetest. Spotify privaatsuspoliitika kohaselt salvestavad nad ainult need salvestused, mis on öeldud peale “Hey, Spotify” äratussõna ehk siis ainult otsitud lugude nimed.

Tegu pole loomulikult süsteemiülese häälassistendiga nagu Siri või Google Assistant. See töötab ainult siis, kui Spotify äpp on avatud. Esmased testid on tehtud ja funktsioon peaks laiema kasutajate hulgani jõudma lähinädalatel.

Spotify häälassistent ei tee väga palju rohkem, kui Siri ja Google Assistant suudavad juba praegu. Küll aga võib see teed sillutada paljuräägitud Spotify “Car Thing” seadmele, mis on mõeldud konkureerima CarPlay, Android Auto ja Echo Autoga, kirjutab Engadget. Car Thing on seade, mis ühendab bluetoothi kaudu omavahel auto ja telefoni. Autos kasutades oleks häälkäsklustega muusika juhtimine vägagi omal kohal, kuid eks aeg näitab, kas see seade ka reaalselt müügile jõuab.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.