Taas on uue kooliaasta algus ukse ees ning paljude lapsevanemate jaoks tähendab see ka oma võsukestele uue telefoni soetamise vajadust. On ju ühelt poolt oluline lapsega vajadusel ühendust saada, kuid teiselt poolt on tegemist ka noortele olulise meelelahutusvahendiga ning paljud ei kujuta vist elu ilma telefonita ka enam eriti ette. Seega ei jäägi paljudel muud üle, kui uus aparaat välja valida ja rahakotti kergendada.

 

Selleks aga, et valik pisut lihtsam oleks ning vältida tarbetut ajakulu, toome välja mõned soovitused, milliste aparaatide poole vaadata. Kuna enamik ostetavatest telefonidest on tänasel päeval nutikad, keskendumegi neile. Tegemist on pigem soodsate seadmetega, mis sellest hoolimata pakuvad piisavalt võimsust ning näevad ka ägedad välja.

 

 

Piisavalt nutikas, kuid siiski soodne

 

Üks hinna poolest soodne, kuid sellest hoolimata palju pakkuv ja just pigem noortele suunatud seade on Huawei P Smart 2019.  See telefon pakub suurt 6,21 tollist ekraani, mis ulatub kallimatele suguvendadele sarnaselt igast küljest peaaegu servadeni. Ka kaameral on kaks objektiivi ning pildistamisel on abiks tehisintellekti tugi. Megapiksleid pakutakse kaamerale seekord 13. Kuigi mitte tohutu, on üsna suur ka pakutav sisemine mälumaht. 64 GB-st piisab nii piltide kui videote talletamiseks üsna pikaks ajaks ning kui puudu jääb, saab alati lisada mälukaardi. Mainida tasub ka seda, et hoolimata soodsast hinnast, näeb P Smart päris hea välja.

 

Kui Huawei ei sobi võta Samsung

 

Vaid õige pisut kallim on Samsungi Galaxy A40 nimeline mudel. Ka siin on tegemist tegelikult täiesti korraliku keskklassi telefoniga, mis peaks enamike kasutajate ootustele vastama. Samsungi ekraan ulatub samuti servadeni, kuid on Huawei omast siiski pisut väiksem. Täpsemalt 5,9 tolli suurune. See aga tähendab, et ka väiksem käsi ulatub ekraanil kenasti toimetama ning taskusegi mahub seade paremini. 4 GB mälumaht, koos 64 GB suuruse sisemise mäluga tagavad, et kõik toimetused saavad toimetatud ja failid talletatud. Loomulikult saab lisada ka mälukaardi. Piltide tegemise eest hoolitseb siin aga kahe objektiiviga kaamera, millel megapiksleid 16. Selfied saavad aga tehtud tervelt 25-e megapikslise eesmise kaameraga. Seega on Samsung üsna kindel valik.

 

iPhone

 

Kuna iPhone on miski, mis erineb kõigist teistest ning on alati ihaldus- ja usaldusväärne, ei saa Applet kuidagi unustada. Võrreldes sõsaratega, on tänasel päeval küllaltki soodsaks muutunud iPhone 7 nimeline mudel. Kuigi juba paar aastat müügil, suudab see siiski tänu optimeeritud tarkvarale, piisavalt võimsale raudvarale ning kvaliteetsele korpusele mitmete uuemate rivaalidega rinda pista. Seega võib kindel olla, et oma raha eest saab kiire seadme, mis on samuti ka üsna mõistliku suurusega (ekraan 4,7 tolli). Võrreldes eelpool toodud telefonidega, on iPhone ka veekindel ning hoolimata vaid ühe objektiiviga kaamerast, ei saa midagi ette heita ka fotode tegemisel pakutavale pildikvaliteedile.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.