Sony kuulutas välja kõige uuemad lipulaev-klapid, mis on kõrvasisesed juhtmevabad nn nööbid, mis on järjeks 2019. aastal välja tulnud klappidele WF-1000XM3s. Uute klappide hind USA-s on 279,99 dollarit, tõenäoliselt hakkab hind Eestis olema sama summa eurodes. Värvidest tulevad valikusse must ja helehall, mõlemad kuldse aktsendiga.

 

Kõrvaklappide disain on võrreldes eelkäijatega uuenduslik ja suurus kümme protsenti väiksem. 1000XM4 klappidel on sees uus protsessorkiip, mis tõotab paremat mürasummutust ja seda kõigil sagedustel. Aku kestvust lubatakse kaheksaks tunniks, kui mürasummutus on sisse lülitatud. See on tunduvalt parem tulemus, kui konkurentidel nagu Apple AirPods Pro, Bose QuietComfort Earbuds ja Samsung Galaxy Buds Pro klappidel. Laadimiskarp on märgatavalt väiksem, täpsemalt 40 protsenti ehk võtab pea poole vähem ruumi. Lisaks USB-C laadimisele on toetatud ka Qi juhtmevaba laadimine.

 

 

Kui eelmistele klappidele heideti ette, et need polnud veekindlad, siis uued kuularid on IPX4 standardi järgi vee- ja higikindlad. Veel on uuendatud kõnesüsteemi ehk mikrofone, et telefonikõne läbi klappide oleks kvaliteetsem. Ilmselt kõige suurem pettumus nende klappide juures on see, et endiselt ei saa neid paaritada läbi mitme Bluetoothi ühenduse.

See on siiski väike miinus, arvestades, et klappide helikvaliteet on esmaklassiline ja detailne, aku kestvus ja mürasummutus parim turul saadaolevatest, kirjutab The Verge. Mürasummutus nendel pisikestel nööpkuularitel on jõudmas järgi suurte kõrvaüleste klappide mürasummutusele. Nii et kui on soov soetada parima mürasummutusega klapid, siis Sony WF-1000XM4 on kindel valik.

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.