Samsung tutvustas oma uut tipptelefoni Galaxy S24

#Galaxy S24 #samsung #Ülevaade
4 min lugemine

Samsung tutvustas 17. jaanuaril toimunud ülemaailmsel Galaxy Unpacked üritusel uut Galaxy S24 tipptelefonide seeriat.

 

Nagu viimastel aastatel kombeks, jõuab uuest telefonist ka seekord turule kolm mudelit – Galaxy S24, Galaxy S24+ ja Galaxy S24 Ultra.

AI ehk tehisintellekt

Seekord on Samsungi lipulaevas lisaks tavapärastele uuendustele pandud eriti palju rõhku tehisintellektile, et selle abil seadme kasutamine veelgi mugavamaks muuta.

Nii ütleb ka Samsung Eesti mobiiliseadmete tootekoolitaja Alari Pennar: „Uute Galaxy S24 telefonide põhifookuses on tehisintellekt ehk AI. Oleme koostöös Google’iga ja ka ise arendanud välja laias valikus erinevaid tehisintellektile toetuvaid funktsioone, mille eesmärk on telefoni kasutaja asju lihtsamaks muuta.

Näiteks Circle To Search lahendus, mis lubab veebis surfates mõnele asjale ringi ümber joonistada ja telefon teostab seejärel otsingu ning näitab kasutajale, millega tegu. Või Live Translate, mis pakub nii telefonikõnedes kui ka tekstirakendustes otsetõlget, mis tuleb kasuks kui suhtled inimesega teisest keeleruumist.“

Seega on tehisintellekt nüüd üheks osaks telefoni operatsioonisüsteemist ja selle kasutamine on muudetud võimalikult mugavaks ning märkamatuks.

Juba eelpool mainitud Circle To Search funktsioonile on uutel seadmetel veel Note Assist ehk vestlusassistent, mis oskab muuta kasutaja käsitsi kirjutatud märkmed digitaalseks tekstiks ja seejärel koostada märkmetest omakorda veel kokkuvõtte.

Samuti saab lasta tehisintellektil analüüsida näiteks mõne internetis oleva artikli sisu ning paluda selle sisust ja olulisematest teemadest samuti kokkuvõtte teha.

Võrdlemisi huvitav on ka Chat Assist nimeline funktsionaalsus, mis aitab kasutajat tekstivestlustes. Nimelt pakub telefon kasutajale tema poolt kirjutatud tekstile soovi korral alternatiivseid sõnastusi. Ehk nüüd saab lasta seadmel muuta enda sisestatud vastust professionaalsemaks või siis hoopis sõbralikumaks, sõltuvalt sellest, kellega räägitakse.

Kuna lahendus on ehitatud Samsung Keyboard-i ehk vaikimisi kasutatava klaviatuuri sisse, siis toimib see erinevates sõnumirakendustes nagu tavaline sms, WhatsApp, Messenger jne.

Kaamerad

Loomulikult on rohkelt uuendusi tehisintellekti abil lisatud ka telefoni kaamera- ja galeriirakendustele. Nii muudab uus ProVisual Engine zoom-iga tehtud fotod teravamaks ning parandab oluliselt ka hämarates oludes tehtud fotode kvaliteeti.

Galeriirakenduses saab aga lasta tehisintellektil soovitada erinevaid asju, mida fotot töödeldes võiks teha. Samuti on võimalik mõni ebavajalik objekt pildilt eemaldada. Korrigeerida saab ka näiteks läbi lennukiakna tehtud fotole jäänud peegeldusi ja mitte päris oste tehtud pildi sirgeks „keerata“, ehk tegelikult lasta tehisintellektil osa pildist ise juurde genereerida. Tavapärastest foto töötlemise ja parandamise võimalustest rääkimata.

Ristvara

Riistvara poolelt on uue mudelivaliku suurimaks ja võimsamaks seadmeks loomulikult Ultra lisanime kandev seade, mis on varustatud sisseehitatud S Pen puutepliiatsiga ning millel on 6,8-tolline QHD+ Dynamic AMOLED 2X ekraan, mis toetab taaskord 120 Hz värskendussagedust. Telefoni taga on neli kaamerat – 12 MP ülilainurkkaamera, 200 MP põhikaamera, 50 MP 5x optilise suumiga telefotokaamera ja 10 MP 3x optilise suumiga telefotokaamera. Esiküljel on aga 12 MP selfiekaamera. Salvestusruumi on Galaxy S24 Ultral kuni 1 TB ja muutmälu 12 GB. Aku on Ultra mudelil 5000 mAh.

Ekraanid ja materjalid

Galaxy S24 Ultra kaks väiksemat venda on Galaxy S24+ ja Galaxy S24. Neist Galaxy S24+ tuleb 6,7-tollise ja Galaxy S24 6,2-tollise Dynamic AMOLED 2X ekraaniga, mis toetavad samuti kuni 120 Hz värskendussagedust. Samas kui minimaalne on kõigest 1 Hz, et akut säästa.

Mõlema telefoni tagaküljel on 12 MP ülilainurkkaamera, 50 MP põhikaamera ja 10 MP 3x optilise suumiga telefotokaamera. Esiküljel on mõlemal seadmel 12 MP selfiekaamera. Salvestusruumi on telefonidel kuni 512 GB ja muutmälu S24+ mudelil 12 GB ja S24 mudelil aga 8 GB. Aku on suuremal seadmel 4900 mAh ja väiksemal 4000 mAh.

Kõikide Galaxy S24 seeria telefonide ekraanid on nüüd ka märkimisväärselt eredamad, jõudes maksimaalselt 2600 nitise maksimaalse ereduseni. See muudab ekraanil oleva info palju paremini loetavaks näiteks erksa päikesevalguse käes.

Galaxy S24 Ultra ekraan on aga kaetud veel eriliselt vastupidava Corning® Gorilla® Armor ekraaniklaasiga, mis on varasema mudeliga võrreldes 50% vastupidavam ja samuti palju vähem peegelduv, tänu millele on sisu ekraanilt lihtsam hoomata. Samuti on Galaxy S24 Ultra raam valmistatud titaanist, mistõttu on seadme korpus väga vastupidav.

Uued Galaxy S24 telefonid on varustatud Android 14 operatsioonisüsteemiga ja Samsung garanteerib telefonidele seitse põlvkonda Android operatsioonisüsteemi uuendusi ja seitse aastat turvauuendusi. Galaxy S24 telefonid jõuavad Eestis poodidesse 24. jaanuaril. Telia e-poes on mudelid aga eeltellitavad juba praegu.

Värvivalik

Galaxy S24 Ultra – Titaanhall, Titaanmust, Titaanlilla, Titaankollane

Galaxy S24+ ja S24 – Oonüksmust, Marmorhall, Koobaltlilla, Merevaigukollane

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi