Samsung Galaxy S22 telefoni ülevaade

#s22 #samsung
4 min lugemine

Samsung Galaxy S22 on S22 mudelireas nii-öelda “tavaline” S22. Sama seeria sõsarad on veel S22+ ja S22 Ultra.

 

Sõna tavaline ei saa aga kindlasti kasutada siis, kui iseloomustada telefoni omadusi ja sooritusvõimet. On ju S22 näol tegemist Samsungi käesoleva aasta nii-öelda klassikaliste telefonide lipulaev seeriaga.

 

Mõnusalt väike

 

Galaxy S22 juures peab kõigepealt mainima selle mõnusalt käepärast suurust. 6,1 tolline ekraan ei ole tegelikult küll teab mis väike, kuid ikkagi mõistlikum, kui mitmed teised +, Ultra ja Max lisanimedega seadmed. On täitsa hea, kui telefoni saab kasutada ühe käega, see mahub enam-vähem normaalselt taskusse ja kaalub vähem kui hantel.

Üldise disaini vaatest pole seekord aga erilisi vigureid tehtud ja üldjoontes meenutab S22 möödunud aasta S21 mudelit. Suurema erinevusena ei ole seekord vaid kaamera sektsioon muust korpusest erinevat värvi ning sulandub seega telefoni endaga paremini. Kuna ka kasutatud materjalid on kõrgemast klassist ja koosteekvaliteet laitmatu, siis on kokkuvõttes välimuse ja olemuse poolest tegu igati soliidse aparaadiga.

 

Ekraan

 

Nagu juba öeldud on ekraani suuruseks 6,1 tolli. Tänu Dynamic AMOLED 2X tehnoloogiale on selle pilt tõesti suurepärane ja peab ütlema, et ka väga-väga ere. Seega on ka päikese käes kõik tõesti kenasti näha ja telefoni saab õues vaevata kasutada. Kuna ootuspäraselt on toetatud 120 Hz värskendussagedus, siis on ekraanil toimuv liikumine sujuv ja telefoni jälle kriipsu võrra parem. Tänu suurele resolutsioonile (2340 x 1080) ja pikslitihedusele (425 ppi) mahub ekraanile vajadusel korraga palju infot. Kriimude vastu aitab seekord võidelda Corning Gorilla Glass Victus+ klaas.

 

 

Tähele tasub aga panna, et S22 (ja ka S22 +) ekraan on sirge, mitte enam kaardus ehk edge servadega. See iseärasus on jäetud vaid S22 Ultra mudelile ning tegelikult on sellest kahju. Nii-öelda voolavad servad annavad visuaalselt üsnagi palju juurde ja on õigesti tehtuna ka mugavad kasutada.

Seda ei pea ütlemagi, et ekraanil on olemas alati sees funktsionaalsus, ehk kellaaeg jms olulisem informatsioon on pidevalt nähtaval. Lisaks peidab ennast ekraani all ka sõrmejäljelugeja.

 

Kaamera

 

S22 kaamera on kolme objektiiviga ning on kokkuvõttes möödunud aasta mudeli S21 uuendatud variant. Senisest paremad on hämarates oludes tehtud fotod, kuid ka muus osas on kaameraid kõrvutades tunda edasiminekut. Osalt tekitab seda tunnet ehk ka muudetud kasutajaliides, mis on senisest intuitiivsem ja lihtsam kasutada.

 

 

Erinevalt vanematest Samsungi telefonidest on pildid nüüd ka veidi rahulikumad ning värvide poolest enam mitte nii kärtsud.

Sensorid on seekord  50 Mpix, 12 Mpix ja 10 Mpix. Objektiivid aga tavaline, lainurk ja zoom, mis pakub optilisena 3 kordset suurendust. Digitaalsena aga kuni 30 korda. Videona saab salvestada 8k formaadis pilti.

 

Aku

 

Pisut kehvem on S22-l lugu aga aku kestvusega. See mahutab 3 700 mAh, kuid paraku tundub, et seda on kokkuvõttes vähevõitu. Kui telefoni aktiivselt kasutada, siis kipub aku õhtuks tühjaks saama. Eks oma osa on siin ka selles, et alguses saab telefon aktiivsemat kasutamist, kuid pisut rohkem võiks aku siiski kesta. Praeguse seisuga on nii, et kui öö peale jääda, siis võib juhtuda, et kusagilt peab hakkama laadijat otsima.

Õnneks läheb vähemalt laadimine ise kiirelt. Lisaks on toetatud ka juhtmevaba laadimine ning nii nagu Samsungile kombeks, võib telefon ka ise juhtmevaba laadija olla.

 

Kokkuvõtteks

 

Samsung Galaxy S22 on kokkuvõttes vägagi asjalik telefon. See on lipulaevale kohaselt võimas ja kiire. Täpsemalt 8 GB põhimälu ja Exynos 2200 4mm protsessoriga. Samas aga väiksem ja seega käepärasem, kui nii mõnedki konkurendid. Lisaks on välimus õnnestunud ja olgugi, et klassikaline, siis olemuselt täitsa stiilne ja kena vaadata.

Esile võiks tuua veel ka väga head ekraani ja loogilist kasutajaliidest. Samsung on seda aastaid lihvinud ja tulemuseks on ilus, rahulik ja intuitiivne versioon Androidist, mida on kerge kasutada.

 

 

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi