Talv on lõplikult läinud ning progressiivsem osa inimkonnast juba kiheleb, et oma sõrmi kevadiselt värskesse aiamulda torgata ning alustada taaskord aiatöödega. Ehkki taimede eest hoolitsemine on üks ürgsemaid tegevusi, tulevad ka siin appi erinevad nutirakendused, mis harrastusaednike ja muidu rohenäppude tegevust veidi kergendavad. Allpool toome välja mõned rakendused, mille eest midagi maksma ei pea, kuid millest sellest hoolimata palju abi võib olla.

 

Gardening Companion

 

See rakendus on asjalikuks kaaslaseks ja nõuandjaks, pakkudes nii temaatilisi artikleid kui ka Youtube’i nõuandevideoid alates istutamisnippidest kuni saagikoristuseni välja. Lisaks saavad kasutajad märkida üles oma aiandusalaseid edusamme ja tagasilööke kaasasolevasse päevikusse ning lisada näiteks fotosid, et võrrelda taimede kasvu erinevatel aastatel. Rakendus on saadaval nii iOS-i kui ka Androidi jaoks.

 

Garden Squared

 

Olgu tegu päris pisikese või suurema aiaga, see rakendus aitab kaasa aia planeerimisele – mida ja kuhu istutada. Kui seemned on mulda pistetud, siis saab rakenduses peituvas märkmikus teha ülestähendusi tärkavate taimede edasisest arengust. Rakendus on saadaval kahjuks ainult Androidile.

 

Plantbook – Plant’s Companion

 

Plantbook annab võimaluse määrata kastmis- ja väetamisajad ja nende meeldetuletused igale sinu kallile taimekesele eraldi. Sa saad paigutada taimed tähtsuse järjekorda, et järgmine kord rakendust avades oleks sul kõige olulisemad tegevused kohe esmajärjekorras. Samuti võid teha igast taimest piiramatul arvul pilte, et hiljem ajateljel jälgida nende arengut. Väetamisaegade meeldetuletusteks pead aga soetama juba tasulise Plantbook PRO. Plantbook on tasuta saadaval ainult iOS-i jaoks, Androidi jaoks on olemas samanimeline, kuid erinev ja tasuline rakendus.

 

Plant Alarm

 

Kas kastmisajad kipuvad meelest lipsama? Pole viga, see rakendus aitab asjadel silma peal hoida ning jälgida, et taimed vajaliku veehulga õigel ajal kätte saaksid. Plant Alarmi saab lisada hulgaliselt erinevaid meeldetuletusi mitte lihtsalt kastmise teemadel, vaid näiteks vajadusest mõned taimed enne kevad- või suvevihma algust kaitsva varikatuse alla tõsta. Rakendus on saadaval ainult Androidile.

 

Gardroid

 

See rakendus pakub istutamisinformatsiooni paljude puu- ja köögiviljade kohta. Alates sellest, kui sügavale ja millise vahega konkreetseid taimi istutada kuni pinnase soovitusliku pH-taseme ja optimaalse päikesepaiste koguseni. Lisaks on iga taime juurde lisatud info, kui raske ja keeruline on need isendid üles kasvatada. See võimaldab vähemalt algajal aednikul valida kasvatamiseks sellised taimed, mille n-ö õnnestumiskoefitsient on keskmisest kõrgem. Lisades rakenduses kuupäevad taime istutusajaga, hakkab rakendus näitama aega, mis on jäänud saagi küpsemiseni. Nagu nimigi ütleb, on see rakendus saadaval vaid Androidi jaoks.

 

Nii Androidi kui ka iOS-i jaoks on saadaval veel sadu tasuta ja tasulisi rakendusi. Kui sinul, hea lugeja, on aiapidamiseks ja taimekasvatamiseks mingid oma rakendused, siis ära kõhkle oma kogemusi kommentaarides teiste lugejatega jagamast.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.