Rakendus, mis tõstab su produktiivsust ja parandab maailma

#kasulikud rakendused #nutisõltuvus
2 min lugemine

Nutitelefonid on tänapäeval vältimatu pahe tänu kõigile neile võimalustele, mida need pakuvad. Õigemini muutub nutitelefon paheks siis, kui ta on esile kutsunud nutisõltuvuse ehk olukorra, kus inimene esimesel võimalusel haarab mobiiltelefoni järele, on tal seda siis vaja või mitte. Nii saab süütust ajaviitest kiiresti ebameeldiv ajaröövel. Probleem pole uus ning nutisõltuvusega võitlemiseks on juba loodud erinevaid vahendeid sh ka telefonirakendusi.

 

Rakenduste seast tõuseb õige mitmel põhjusel esile Forest. Oma põhimõttelt meenutab see kunagist elektroonilist mänguasja Tamagotchit. Ainult, et vastupidise põhimõttega. Aga alustame otsast peale.

Rakenduses paned sa telefoni ekraanil kasvama puu. Erinevalt Tamagotchist ei pea aga selle puu eest mingil moel hoolt kandma, vaid vastupidi – telefon tuleb puu kasvamise ajaks rahule jätta. Kui sa hakkad telefonis kasutama teisi rakendusi, siis puu kaob st sureb. Ja see jääb kasutaja südametunnistusele. Õnnestub aga puul segamatult üles kasvada, siis teenib kasutaja sellega virtuaalseid münte. Virtuaalsetest puudest sirguvad aja jooksul metsad ning kasutaja arvele koguneb kopsakas summa virtuaalseid münte. Õnneks ei pea neid münte mõnes virtuaalses kasiinos sirgeks lööma, vaid neile on palju-palju kasulikum kasutusvõimalus. Nimelt saab nende eest istutada päris puid. Tõsi küll mitte Eestis, kuid vahet pole, puu on ka Aafrikas ja Aasias puu. Forest annetab sinu ’teenitud’ virtuaalraha eest pärisraha mittetulundusorganisatsioonile Trees for the Future ning tänaseks on Foresti annetuste eest istutatud juba ligi 470 000 päris puud! Seda pole põrmugi vähe.

Mõistagi ei pea puid kasvatama vaid tööle või õppimisele keskendudes, vaid positiivse eesmärgi nimel võib sõrmed telefonist eemal hoida ka vabal ajal.

Forest rakendus on saadaval nii iPhone’i kui ka Androidi jaoks. Paraku pole see tasuta, aga huvilised saavad selle endale alla sikutada SIIT.

Aga see pole veel kõik! Lisaks telefonirakendustele on Forestil ka laiendus Google Chrome veebilehitseja jaoks. Sellega saab samuti virtuaalsete puude kasvatamise abil tõkestada ajaröövlitest veebilehtede kasutamist. Luues endale Foresti konto saate oma metsade olukorda kontrollida ka arvutist ning oma puid ka sõpradele näidata.