Populaarne maa-elu mäng Stardew Valley sai uuenduse

#arvutimängud #kodune meelelahutus
2 min lugemine

Stardew Valley on idülliline digitaalne ruum, kuhu põgeneda pärast pikka tubast aastat. Mäng on olnud nauditav ja kaasakiskuv linnaruumis elavatele hingelt maainimestele, kuid nüüd võib see olla eriti hea vaheldus ärevust tekitavale ja üha muutuvale olukorrale.

 

See on mäng, kus kuumava päikse käes saab teha maatööd, kasta, harida, istutada, kalastada ja nagu ka päriselus, on see ka selles mängus paljude jaoks teraapilise toimega.

Tänu uuendusele, mis juba PC-le välja tuli, saab nüüd sõpru ja pereliikmeid samuti oma farmi kutsuda. Mitmikmäng tuli juba välja mitu aastat tagasi, milles on olnud võimalik mängida ja jagada farme läbi võrgu, kuid nüüdne uuendus on kohalik ja laseb koos mängida inimestel, kellega reaalselt koos elatakse. Seda isegi siis, kui neil pole mängust oma koopiat ostetud.

Uuendus on saadaval PC-le ja jõuab 2021. aasta alguses konsoolidele.

 

Lisada saab kohalikule kaasmängijale võimaluse puusepal ehitada oma farmi katusealune või kui mängu alustatakse päris algusest, siis saab valida, et majake on talle juba tehtud. Veel saab lisada kuni kolm teist mängijat. Ühtlasi leiab uuendusest uue Rannafarmi, mille territooriumit katab liivane pinnas, mis võib kastmisseadmed umbe ajada.

Üllatusi jagub veel. Mängufännid on ilmselt vapustatud võimalusest toolidele istuda ja näha, kellega nad on juba sel päeval suhelnud. Ja muidugi – uus kohvimasin, millega algavad hommikud.

 

 

Eriliseks teeb Stardew Valley see, et selles on niipalju võimalusi ja pidevalt toimub uuendamine, kirjutab The Verge. Iga väike muutus võib tähendada kellegi jaoks midagi suurt. Kui mängides on tekkinud igapäevane rutiin tegevustest, mis läbi tehakse, siis see mängija oskab hinnata väikseid asju, mis teevad selle rutiini mõnusamaks.

Stardew Valley uuendused on märk sellest, et tegu on mänguga, kuhu on hea ikka ja jälle tagasi pöörduda. See on mäng, mida võib vabalt mängida igavesti, ilma, et see otsa saaks. Tegu on ka hea vaheldusega pandeemiameetmete väsimusele. Kui päriselt maale või õue ei saa minna, siis selles mängus oma farmi rajamine on väga heaks asenduseks.

Stardew Valley on saadaval paljudel platvormidel. Nende hulgas: PC, Mac, Linux, Xbox One, Playstation 4, Playstation VITA, Nintendo Switch, iOS ja Android.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.