Piltide peitmine nutitelefonis

#nutitelefon #pildid
2 min lugemine

Mõned pildid pole mõeldud kõigi pilkudele. Näitame, kuidas pilte iPhone’s ära peita.

 

Kui sa oled nagu meie, siis sulle meeldib telefoniga tehtud pilte teistele näidata. Sellele vaatamata tuleb ette ka neid pilte, mida tahaksid hoida teiste silmade eest, sest need on isiklikud. Ja keegi ei pea nägema 50 eri versiooni põhimõtteliselt samast selfie’st.

Sellistes olukordades tuleb kasuks võimalus pilte peita, eriti, kui majas on lapsed või sõbrad, kes kasutavad sama seadet. Toome välja, kuidas täpselt peita pilte iPhone’is, iPad’is või iPod’is ning lisaks paar rakendust, mis on ka Androidi maailmas kättesaadavad ja aitavad pilte turvaliselt luku taha panna.

 

Piltide peitmine kasutades sisse-ehitatud võimalusi

 

Kõige kiirem viis fotode peitmiseks on ühtlasi kõige lihtsam, sest see ei vaja lisaäppe. Selle juures peab arvestama, et pilte saab peita kollektsioonidest, aasta ülevaadetest ja Moments’itest. Peidetud fotod jäävad endiselt nähtavaks, kui läbi vaadata albumeid. Kasutades iCloud Photo Library pilveteenust, siis peidetud fotod jäävad peidetuteks ka teistes seadmetes, kaasa arvatud Mac’is.

  1. Ava Photos äpp.
  2. Vajuta Select ülemisest paremast ekraani nurgast ning seejärel vali, millised fotod soovid peita. Seda saab teha iga foto kohta ka ükshaaval, kui see foto on parasjagu lahti.
  3. Vajuta Share vasakul ekraani allserval (ruut, millest tuleb välja nool). Tekivad kaks rida, alumiselt leiad Hide nupu.
  4. Vajuta Hide. Peidetud fotod kogutakse albumisse, mille nimi on Hidden.

 

Piltide tagasi toomine

 

Piltide jälle nähtavaks tegemine on sama lihtne, kui nende peitmine ja seda saab teha otse iPhone’st. Seda tehes toimuvad muutused ka iCloud Photo Library’s.

  1. Ava Photos äpp ja Albums.
  2. Vali Hidden kaust. Kui sul on palju albumeid, siis tuleb ilmselt natuke alla kerida, et see leida.
  3. Vali üks või mitu fotot, mida soovid nähtavaks teha.
  4. Vajuta Share ikoonile ja vali Unhide, mis on nüüd Hide nupu asemel, nähes sarnane välja. Kui eemaldada kõik fotod Hidden kaustast, siis see kaust kaob automaatselt, kirjutab Digital Trends. Pilte uuesti peites, tekib kaust uuesti.

Soovides pilte päriselt “luku taha” panna, nii et need ainult koodi sisestamisel nähtavale tulevad, tuleb tõmmata eraldi äpp. “Private Photo Vault” ja “Keep Safe Photo Vault” on kaks head näidet, mis lisaks Apple’i seadmetele on Google Play’st leitavad ka Androidile.