Pildipeitja trikk ehk kuidas ma interneti pildivabaks tegin

#Veebibrauser #Wizmage Image Hider
3 min lugemine

Ilusad pildid on ekraanil nagu silmakommid, millest võib sõltuvusse jääda ja mis muudavad skrollimise meeldivaks tegevuseks. Otsustasin proovida, milline näeb internet välja ilma piltideta.

 

Wizmage Image Hider on üks paljudest pluginatest ehk brauserilaiendustest, mille ülesanne on kaotada ära pildid. Milleks see veel hea on? Ega ma tegelikult ei teagi, miks need välja on mõeldud, aga kui hiljuti sellest võimalusest kuulsin, siis otsustasin proovida. Miks ikkagi? Et vähendada kohati automaatseks muutunud harjumust uudistesaitidel ja sotsmeedias skrollida. Nutisõltuvuse üks olulisi objekte on pildid ja internet on läinud üha visuaalsemaks. Kui aga pildid ära võtta, siis jääb ainult tekst, mis pole nii ligitõmbav.

Avades järjekordselt arvutis Facebooki või Instagrami, siis näen piltide asemel koleda tapeedi moega kaste, mis on heaks meeldetuletuseks, et ma tegelikult tahaks sotsmeedias veedetud aega vähendada ja plaanisin algselt minna hoopis õue jalutama.

 

Uudiste portaal ilma piltideta

 

Wizmage’i saab mugavalt ka pausile panna ehk erandkorras teatud lehel pildid lubada või siis mõne lehe jättagi piltidele avatuks. Muide, ära kaovad ka videod, nii et YouTube’i puhul tasub visuaale ikkagi lubada, kui just plaanis polnud ainult videode kommentaare lugeda.

Lisaks sellele, et näiteks uudisteportaalid on ilma piltideta veidi igavamad, on nad ka müravabamad. Saab vaadata ainult pealkirju ja avada huvipakkuv artikkel ning lugema asuda. Ma ei tea, kas see nii ka on, aga mulle meeldib mõelda, et tänu sellele peab aju vähem infot läbi töötlema. Kui aga tundub, et uudise juures on huvitav pilt, siis saab selle kahe hiireklõpsuga nähtavaks muuta. Mulle meeldib, et lehed, kus ma käin lugemise pärast, pole pilte, mis tähelepanu kõrvale juhiksid. Nii võib selguda mõnel kollasevõitu uudisteportaalis, et kui pildi järgi tundub nagu midagi toimuks, siis uudis on ainult atraktiivne pealkiri ja lugema kutsuvad paar esimest lõiku. See on ka täiesti arusaadav, sest lugeja tihtipeale nii kaugele jõuabki. Olen ka ise refreshinud päevauudiseid, et pakkuda ajule midagi uut. Midagi uut alati leiab, aga kui vaadata fakti, et huvi tekitavad pahatihti dramaatilised ja negatiivse sisuga uudised, siis vahel saab seda draamat liiga palju.

Seega on Wizmage Image Hider või mõni sarnane rakendus hea neile, kes tunnevad, et liiga tihti internetist uut infot otsivad. Peidetud piltide asemel kuvatav “kole tapeet” on teatud pettumus, aga samas ka hea meeldetuletus, et huvitav võib olla ka vaatepilt, mis avaneb, kui vaadata ekraanipiiridest väljapoole.

Wizmage Image Hider on saadaval kõigile populaarsematele brauseritele.

 

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.