Paar põhjust valida iPhone 13

#apple #iPhone 13
5 min lugemine

Keskmine inimene ei uuenda igal aastal oma telefoni, kuid sellest hoolimata tuleb igal aastal välja uus versioon populaarsematest telefonimudelitest. Ning inimesed ostavad neid sellegipoolest. Ja ostavad hästi.

 

Suuremalt jaolt ostavad muidugi need, kelle telefonid on vanemad kui aasta, sest vahe teineteisele järgnevatel mudelitel pole reeglina kuigi suur. Ehkki tegelikult sõltub kõik muidugi inimeste prioriteetidest ja muidugi võimalustest, kui palju keegi raatsib välja käia pisut parema kaamera või aku eest. Nii on ka täna ilmselt mitmed küsimuse ees, kas tasub oma vana telefon välja vahetada uue iPhone 13 vastu. Allpool püüan neid veidi aidata.

 

Välimus

 

Apple’i telefonide disainis pole mulle ilmselt miski muu rohkem rõõmu valmistanud, kui iPhone’ide välimuse taasmuutumine 12 mudeliga kandilisemaks ja industriaalsemaks. Nagu oli iPhone 5 ja 5S. Minule isiklikult see ümarate servade trend ei meeldinud algusest peale. Lisaks on kandiliste servadega telefoni märksa mugavam ja kindlam käes hoida. Niiet kellele on samuti industriaalsem disain südamelähedane võib julgelt oma varasema kui 12 mudeliseeria välja vahetada.

iPhone’i värvid on samuti läbi teinud suure arengu ning iga viimase mudeliseeriaga on üks värvidest hitiks kujunenud – iPhone 11 puhul oli see maskulliinne tumeroheline ja iPhone 12 juures kujunes paljude lemmikuks tumesinine. 13 puhul pole veel kuulda olnud mingist eelistatud värvist, kuid minu kätte sattunud nn sierra blue sinine korpus tõepoolest särab. Sellist kaunist tooni on lausa patt ümbrisega varjata, kuid vähemalt mina ise olen oma iPhone algusest peale välismõjude eest kestadega kaitsnud ning vaevalt ma ka nüüd edevuse nimel oma kombeid muutma hakkan. Kes aga kaunite korpusetoonidega eputada soovib, peab endale lihtsalt läbipaistva kaitseümbrise muretsema.

Üks välimuse elemente on kindlasti ekraan. Ehkki iPhone 13 oma ekraani häbenema ei pea ning isegi ekraanikulm on väiksem kui varasematel mudelitel, siis on iPhone 13 Pro ekraan paraku tavamudelist mäekõrguselt üle ning parema ekraani otsijatel tuleks eelistada siiski Pro-versiooni.

Kõige viimasena tuleks välimuse juures nüüd rääkida telefoni suurusest. Pean tunnistama, et mina isiklikult olen lihtsalt sunnitud olnud kasutama tavaliselt iPhone’ide pro ja max mudeleid, sest neil on tavaliselt kõige parem kaamera. Samas meenutan senini heldimusega iPhone X-i, millel oli ainult üks suurus ja see oli niivõrd mugav, et mul oli päris kahju sellest lõpuks lahkuda. iPhone 13 on umbes sama suur ja selle kasutamiseks ei pea olema klaverimängija sõrmed. Aga samas on Apple’il olnud umbes sama suurusega telefonid pea igas mudeliseerias ning see pole ilmselt põhjuseks oma vana telefoni välja vahetamiseks.

 

Aku

 

Hea aku pole küll nii seksikas nagu ilus välimus või sama ahvatlev argument nagu korralik kaamera, kuid samas oskame me kõik vastupidavast akust lugu pidada. Ning iPhone 13 valmistab siin meeldiva üllatuse. Apple teeb siin oma tavalist maagiat, kus üha võimsamatel ja võimekamatel telefonidel on üha vastupidavamad akud. Ehkki iPhone 13 aku peaks kestma umbes 1,5 tundi kauem kui iPhone 12 oma, siis reaalses elus me neid tunde ei mõõda. Küll aga pean ma mainima, et kerge kasutuse korral peab iPhone 13 aku ühe laadimisega vabalt vastu ka kaks päeva. Kerge kasutamise all mõistan ma seda, et sellega hommikust õhtuni ei mängita, filmita jms. Kõned, sõnumid, väikesed fotod ja videod ning keskmisel määral ka sotsiaalmeediat ning telefoni võib rahuga laadida vaid üle päeva. Esimestel laadimistel pani mind kulmu kergitama telefoni kerge kuumenemine, kuid aja jooksul see probleem kadus.

Seega, kui vana telefoni aku enam piisavalt ei pea, siis on iPhone 13 aku kindlasti üheks väga tugevaks põhjuseks oma vana telefon kas vanaduspuhkusele saata või lihtsalt suunata taaskasutusse mõne müügiportaali või -grupi kaudu.

 

Kaamera

 

Kaamera on vaieldamatult üheks olulisemaks argumendiks uue telefoni valikul ning siin on põhjust tõele näkku vaadata ka iPhone 12 omanikel. Sest vahe on märgatav. Ehkki raudvaraliselt on tegu põhimõtteliselt samade kaameratega on Apple teinud imet tarkvaraga. Uuema kaameramudeli sensor peaks tänu sellele ligi laskma 47% rohkem valgust, mis tähendab teravamaid pilte sh ka hämaras ja pimedas. Samuti on kaamera tarkvarale lisatud pildistiilide (Photographic Styles) valik ning filmida saab ka kinoformaadis (Cinematic mode), mis põhimõtteliselt tähendab filmimise ajal nutikalt muutuvat fookust.

Seega on pildistamishuvilisel mõttekas oma vana telefon, isegi kui see on iPhone 12, välja vahetada. Kui aga pildistamine ja filmimine on üle keskmise tähtsad, siis on soovitav siiski pigem iPhone 13 Pro poole vaadata, mille poolt pakutavad võimalused on veelgi ahvatlevamad.

 

Kokkuvõtteks

 

Niisiis rõõmustab uus iPhone 13 oma kasutajat nii parema aku kui ka kaameraga ning seda ka siis kui potentsiaalsel ostjal on alles eelmise aasta mudel iPhone 12. Samuti sobib uus mudel neile, kellele meeldib industriaalne disain ning kelle telefon on vanem kui iPhone 12. Sierra Blue-sinine korpus on siin maasikaks tordil.

iPhone 13 on normaalne telefon normaalsele inimesele. Sellisele, kes küll pildistab isuga, kuid kellel pole vaja sinna juurde kõige-kõigemaid vilesid-kellasid. Inimesele, kellele pole vaja võimalikult suurt ekraani, vaid telefoni piisavalt mugavat ühe käega haldamist. Neile, kes tahavad, et nende telefon kindlalt peos püsiks ning et aku ei lõpeks enne õhtut. Normaalne.

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi