Õpetus, kuidas e-posti teel saata tervet kausta

#Nipid
2 min lugemine

E-posti kasutavad igapäevaselt miljonid või pigem isegi miljardid inimesed. Saadetakse nii tööalaseid, kui eraelu puudutavaid kirju, reklaame ja palju-palju muud huvitavat ja muidugi ka vähem huvitavat sisu ning kõik see jõuab kohale hetkega. Lühidalt on e-post seega tänapäeva maailma lahutamatu osa ja muutunud infovahetust kordades kiiremaks.

 

Manused

 

Lisaks tavapärasele tekstile ehk kirjale endale, saab e-postiga saata ka faile ehk manuseid. Need võivad olla nii word-i dokumendid, pildid, aga ka pdf failid vms. Kuigi sõltuvalt kasutatavast e-posti rakendusest võib detailides faili kirjale lisamine küll pisut erineda, käib see suures plaanis ikka sama loogikaga. Ehk alustada tuleb uue kirjaga, seejärel teha valik manuse lisamiseks ning leida arvutist õige kaust ja seejärel konkreetne fail.

 

Kaustad

 

Mida teha aga siis, kui ühe kirjaga soovitakse on saata rohkem, kui ühte faili? Tavapärane protsess on siin iga faili puhul kõike algusest korrata. Ehk e-posti programmis teha taas valik “Lisa fail”, see arvutist leida ja lisada ning seda nii mitu korda kui vaja.

Vahel sellest piisab. Teinekord aga on vaja e-posti abil saata terve kataloogi jagu faile. Nagu öeldud, juhul kui neid on seal kaks või kolm, pole hullu midagi. Kui aga faile on rohkem, muutub iga uue leidmine ja valimine tülikaks ja tegelikkuses tahaks valida kohe lihtsalt terve kausta koos selles paiknevate failidega. Paraku aga ei lubata kasutajal vaikimisi kausta e-kirjale manustada, vaid liikuda tuleb ikka üksikute failideni.

Õnneks aga on tegelikkuses täiesti võimalik sellest ükshaaval nokkimisest mööda saada ja lihtsa vaevaga ka terve kaust kirjale külge panna.

  • Selleks tuleb enne kirjale lisamist leida arvutist, näiteks Töölaual (Desktop), sobiv kaust.

  • Seejärel vajutada paremat hiireklahvi ja avanenud nimekirjas liikuda valikule “Saada” (Send to).
  • Nüüd avaneb nimekiri, milles on üheks valikuks “Tihendatud (zip) kaust” [Compressed (zipped) folder].
  • Kui seda vajutada, pakitakse valitud kaust kokku ja seda ning selles olevaid faile, on võimalik e-kirjale tervikuna lisada.
  • Seega jääb ära ühekordne failide lisamine ning kõik saab tehtud ühe liigutusega.
  • Kirja saaja aga avab manuse, valib seal lahtipakkimise ning näeb korraga kõiki kaustas olevaid faile.