Opensignal: Telia kliendid saavad kasutada Eesti kiireimat mobiilset internetti

#4g #keskmine kiirus #mobiilne internet #Opensignal
2 min lugemine

Telia kliendid saavad kasutada Eestis kõige suurema keskmise alla- ja üleslaadimise kiirusega mobiilset internetti, selgub globaalse analüüsifirma Opensignal hiljutisest raportist.

 

Opensignal võrdles Eesti mobiilsideoperaatoreid kokku seitsmes erinevas kategoorias. Kahe kategooria puhul (mobiilse interneti üleslaadimise ja allalaadimise kiirus) tunnistati suveräänseks võitjaks Telia, viie ülejäänud kategooria puhul jagas Telia parimat tulemust konkurentidega.

Kõige silmapaistvam vahe tuli Telia ja teiste turuosaliste võrdlemisel välja just mobiilse interneti allalaadimiskiiruse puhul. Opensignali andmetel ulatus Telia võrgus keskmine allalaadimiskiirus 58,6 Mbit/s-ni, samal ajal kui Tele2 tulemus oli 36,8 Mbit/s ning Elisa oma 30,7 Mbit/s.

Sarnane pilt avanes ka mobiilse interneti keskmise üleslaadimise kiiruse võrdluses, kus Telia tulemus (14,3 Mbit/s) edestas selgelt konkurentide omi (10 Mbit/s).

Lisaks sai Telia kirja parima tulemuse (78,8 punkti) Opensignali mängukogemuse kategoorias, kus mõõdetakse seda, kuidas kogevad mobiilikasutajad operaatori võrgus mitme mängijaga mobiilimänge.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on ettevõtte üks peamisi fookusi olnud viimastel aastatel mobiilsidevõrgu uuendamisel ja arendamisel ning tehtud töö tulemused kajastuvad järjest erinevates rahvusvahelistes raportites ja kokkuvõtetes.

„Jätkame ka 2022. aastal oma 4G võrgu moderniseerimisega ning 5G võrgu laiendamisega, mis ulatub tänaseks Eestis enam kui 160 asukohani. Loomulikult ootame pikisilmi ka 5G sageduslubade konkurssi, kuna 5G tarbeks mõeldud 3,6 GHz sagedusala võimaldaks klientidele pakkuda veelgi suuremaid kiirusi ning paremat kasutukogemust,“ lisas Visse.

Opensignali raportiga saab lähemalt tutvuda SIIN.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.