Niantic loob päriselu NBA mängu

#arvutimängud
2 min lugemine

Mängutegija Niantic, kelle käe all valminud kõige tuntum mäng on Pokemon Go, kuulutas välja uue mängu, mis rajab tee spordimaailma. NBA All World hakkab olema, nagu Nianticult oodata võib, asukohapõhine mäng, millel on ka omad liitreaalsuse elemendid. Arendaja ise kirjeldab seda uhkelt kui “NBA elustiili kohtumist pärismaailma metaversumiga”.

 

 

Selle nimeks saab NBA All World

 

Tekkis küsimus, et kuidas see kõik töötab? Sarnaselt Nianticu teistele mängudele – külastades erinevaid kohti kaardil. Erinevus on selles, et need pole sedapuhku mitte Pokemoni-temaatilised, vaid korvpalliga seotud. “Me loome ümber sinu korvpalli universumi või teisisõnu teeme reaalsest maailmast korvpalli teemapargi,” kirjeldas mängu produtsent Marcus Matthews. “Pärismaailma kohad ja objektid muutuvad videomängu osadeks. Näiteks toidupood su kodu lähedal on muutunud kohaks, kus laadida oma mängijale vastupidavust. Lähedalasuv spordipood on koht, kust osta oma mängijale kõige uuemad tossud, et mängijat isikupärasemaks muuta.”

Lisaks on võimalik teha üks-ühele mänge teiste mängijate vastu kossuväljakutel oma kaardil. Moodustub paremik, mis võimaldab jõuda oma koduväljakul tippu. Koguda saab ka päriselu korvpallistaare, nendega vastakuti seistes ja neid võites. Niantic lubab ka asukohapõhiseid storytelling-elemente, mis on seotud konkreetsetest kohtadest pärit NBA staaridega, kirjutab The Verge.

Nagu mängustuudio teiste mängude puhul, nii on ka siin mängu eesmärgiks saada mängijad õue tegema midagi aktiivset. Selles mängus loeb asukoht. Seega ei ole võimalik istuda kodus ja mängida sõprade vastu, kes elavad teises linnas.

All Worldtuleb välja nii iOS-le kui ka Androidile millalgi järgmise NBA hooaja jooksul.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.