Eestis on tänaseks võimalik valida mitme erineva striiminguplatvormi vahel, kuid tasub meeles pidada, et need on … erinevad. Eriti just helikvaliteet on kõige suurema kõikumisega. Vaatame, see tähendab kuulame, milline neist kõlab kõige paremini.

 

Üldiselt võib öelda, et muusika striimimine ei paku nii head kvaliteeti, kui füüsiline plaat või korralik helifail. Kõrge kvaliteediga muusika võtab rohkem kettaruumi ja striimimise puhul tähendab see suuremaid koguseid andmeid, mis peavad reaalajas liikuma.

 

Tidal HiFi Plus: 9216 kbps

(Kilobitid sekundi kohta on helimaailmas umbes sama nagu videoresolutsioon filmimaailmas – mida kõrgem arv, seda parem heli.)

Kui Tidal 2014. aastal ilmavalgust nägi, siis oli selle üheks põhiliseks müügiargumendiks olla esimene striiminguteenus, kes pakub parimat heli ja leida enda klientideks melomaanid, kes hindavad kadudeta muusika kuulamise kogemust.

Tidal pakub kolme paketti, millest kaks on kõrgekvaliteedilised. “Tidal HiFi” on tõenäoliselt parim valik enamikule, tuues kuulajani CD-kvaliteedile ligilähedase kogemuse 1411 kbps ringis. Sellest samm edasi on “Tidal HiFi Plus”, mis ulatub kuni 9216 kbps.

Kõrgel kvaliteedil on ka vastav hind. HiFi Plus pakett maksab 13,99€ kuus.

 

Amazon Music Unlimited: 3730 kbps

Rahakotisõbralikum võimalus väga hea kvaliteediga muusikat kuulata on Amazon Music Unlimited  6,99 euro eest kuus. Kõik kataloogides leiduv muusika pole nii heal tasemel. Kõige parema kvaliteediga muusika juures on märgis “Ultra HD”.

Väga head on ka “High Definition” tunnusega palad, ulatudes kuni 1411 kbps. Amazon Musicu üks eeliseid on desktop-äpi olemasolu, mis võimaldab kuni 3730 kbps muusikat mängida läbi arvuti, piiramata kasutamist ainult telefoniga.

 

Apple Music (Lossless): 1411 kbps

Apple Music on kindlapeale minek, kui otsid kõrget kvaliteeti ja mõistlikku hinda. Samuti 6,99€ eest saab igakuiselt Apple Musicut kasutada. Apple on väljatöötanud omaenda koodeki (ALAC) CD tasemel striimimiseks.

Tasub teada, et desktopil kuulamiseks on maksimaalne kvaliteet kõigest 256 kbps. Ja kadudeta kvaliteet tuleb ainult läbi juhtmega kõrvaklappide.

 

Aga Spotify HiFi?

Üks suurimaid muusikastriimingu platvorme on veel mainimata. Spotify Premiumi kõige kõrgem kvaliteet ulatub vaid kuni 320 kbps. Küll aga kuulutas Spotify 2021. aasta alguses välja Spotify HiFi, kirjutab How-To Geek.

Oktoobri 2022 seisuga pole HiFi-d endiselt. Kui see aga kord saabub, siis Spotify sõnul CD-kvaliteedis muusikapangaga, mis tähendab tavaliselt 1411 kbps.

Pole teada, kas HiFi kvaliteet võimaldatakse kõigile Premium-paketiga liitunutele või on tarvis vormistada uus. Küll aga on helikvaliteedi mõttes praegune turuliider selgelt teistest maha jäänud.

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.