Mida oodata uuest Samsung Galaxy S10-st?

#samsung #uus telefon
4 min lugemine

Samsung teatas hiljuti, et nende 2019. aasta lipulaev Galaxy S10 näeb ilmavalgust juba 20. veebruaril. Vaatame üle, millised on internetis kõige suuremat kõlapinda leidnud “kõlakad” ehk mida me arvame uuest telefonist teadvat.

 

Ametlik pressikonverents toimub kõigest mõned päevad enne tarbijaelektroonika messi MWC ja mitte Barcelonas, kus paljud teised oma uusi seadmeid näitavad, vaid hoopis tuhandeid kilomeetreid eemal San Franciscos. Ootused juubelimudelile on suured ja kõik huvilised saavad Samsungi pressikonverentsi jälgida ka ise 20. veebruaril kell 21.00.

Oodata on vähemalt kolme uut seadet:

  • 5,8’’ S10 Lite
  • 6,1’’ S10
  • 6,4’’ S10+

Kaks viimast saavad sarnaselt eelmiste tippmudelitega servast servani kumera Infinity Display. Hea uudis on, et uutel telefonidel ei ole paljukirutud “kulmu”, kuid sensorite majutamiseks on ekraani sees siiski väljalõige, mida Samsung kutsub Infinity-O Display’ks. S10 Lite, mis peaks olema seeria kõige taskukohasem telefon, on tõenäoliselt esimene S-seeria Samsung alates aastast 2016, millel ei ole kumeraid servasid. Uutelt telefonidelt oodatakse loomulikult ka veelgi paranenud screen to body ratio’t, mis kõlab uskumatult, kuna juba S9-l katab ekraan tervelt 83,6% kogu telefoni pinnast ning hämaras ruumis tundub, nagu sul käes ei olekski midagi peale ekraani.

 

Kaamerate osas ei piirdu tõenäoliselt ükski S10 seeria telefon kõigest ühe kaameraga ning vähemalt S10 ja S10+ peaksid lisaks endlikaamerale olema varustatud tervelt kolme põhikaameraga (12 MP, 16 MP ning 13 MP), mille hulgas vähemalt üks on muudetava avaga kaamera, et hämaras rohkem valgust sisse lasta ning üks telefoto kaamera paremate portreefotode tegemiseks. Kõik ikka selleks, et pildid oleksid veelgi teravamad, pildistamine veelgi lihtsam olenemata valgusest ning et portreefotod lausa hüppaksid taustalt esile.

Suurepäraste fotode tegemiseks kahjuks ainult riistvarast ei piisa ning eriti telefonide puhul on vahest isegi olulisem, kuidas tarkvara pildi kokku oskab panna. Hiljuti Samsungi uue operatsioonisüsteemi (One UI) koodist leitud vihjed viitavad, et ettevõte on uue telefoni lansseerimiseks vaeva näinud ka tarkvara kallal ning plaanib välja tulla funktsiooniga Bright Night, mis peaks hämaras tehtud fotode kvaliteeti oluliselt parandama. Tõenäoliselt toimib Bright Night sarnaselt Google’i paljukiidetud Night Sight funktsiooniga, mis hämarates oludes teeb ühe foto asemel mitu ning paneb need kokku üheks kvaliteetseks fotoks. Kuidas see päriselus välja kukub ja kas fotod jäävad detailsed ning müravabad, näeme juba üsna peagi.

Telefonid peaksid saama 4–8 GB muutmälu ja 128–512 GB põhimälu, mida saab kindlasti suurendada vähemalt sama suure mälukaardiga, kuid internetis leidub kuuldusi isegi 1 TB põhimäluga S10-st. Jõudlusest uutel telefonidel kindlasti puudu tulla ei tohiks, sest tippmudelid saavad alati hetkel kõige võimsama riistvara, mis on eelmistest mitukümmend protsenti kiiremad, energiasäästlikumad jne. Huvitavatest funktsioonidest võivad telefonid sarnaselt Huawei Mate 20 Pro-ga saada ka nn “tagurpidi laadimise” võimekuse, mis tähendab, et teist juhtmevaba laadimisega nutiseadet on võimalik laadida, kasutades S10-t laadimisalusena.

Internetiavarustes olevatelt piltidelt hakkab üsna kiiresti silma, et kadunud on Samsungi seni kõige populaarsem võimalus ekraani lahtilukustamiseks ehk sõrmejäljelugeja. Paanikaks ei ole siiski põhjust, sest sõrmejäljelugeja on eelduste kohaselt viidud ekraani alla. Nagu Huawei Mate 20 Pro ja OnePlus 6T puhul juba eelmise aasta lõpus nägime, on tehnoloogia viimaks piisavalt valmis ning see oli ainult aja küsimus, kas tootjatest jõuab selle esimesena oma telefonidesse tuua Samsung, Huawei või mõni kolmas.

Samsung on ühtlasi muutmas ka oma Androidi kasutajaliidest Samsung Experience ning peaks selle peagi asendama uue Samsung One UI-ga, mis muudab suurte ekraanidega seadmete kasutamise senisest mugavamaks (paljud nupud liiguvad ekraani ülaosast alla, et need oleksid lihtsamini kättesaadavad, tekstid ja graafilised elemendid liiguvad ekraani ülaossa jne. Samsung One UI on praegu juba testimisel ja huvilised saavad selle oma Samsungi seadmetele laadida, kuid S10-d peaksid müügile saabuma juba täielikult valmis One UI kasutajaliidesega.

Evan Blassi Twitterist saad piiluda pilte.

 

Samsung Beyond X

 

Lisaks kolmele eelmainitud mudelile oodatakse 20. veebruaril toimuvalt pressikonverentsilt veel üht lipulaeva, mille nimi ei ole veel teada, kuid mida tuntakse koodnime all Samsung Beyond X. Eeldatavasti saab sellest seeria kõige võimsam ja parem telefon, millel on tervelt 6,7’’ ekraan ning ei rohkem ega vähem kui kuus kaamerat (2 esi- ja 4 põhikaamerat). Lisaks võib sellest saada üks esimesi 5G toega telefone turul, kuid kas ja millist lisafunktsionaalsust see telefonile praegu juurde annab, ei ole loomulikult teada, sest 5G tehnoloogia ise on praegu alles suhteliselt varajane.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.