Microsofti Phone Link ühendab iMessage`i ja PC

#Microsoft
3 min lugemine

Kuigi ma oleks panustanud pigem sellele, et enne sureb inimkond välja, kui Windowsi arvuti ja iMessage omavahel suhtlema hakkavad, siis just selline ennekuulmatu sild kahe senini teadlikult eraldatuna hoitud süsteemi vahel on loodud.

 

Autor: Hardi Keerutaja

 

Asi on sealmaal, et Microsoft toob järk-järgult välja uuendatud Phone Link rakenduse, mis võimaldab lõpuks ometi iPhone’i Windows PC-ga ühendada. Esimesed inimesed on juba saanud juurdepääsu uuele Phone Linki versioonile ja sidunud oma iPhone`id arvutiga, et saata ja vastu võtta iMessage`i sõnumeid, teha kõnesid ja näha iPhone`i märguandeid Windowsi arvuti ekraanil.

Androidi kasutajad on seda kõike ja palju muud Phone Linki abil juba aastaid saanud teha, kuid iPhone’i kasutajad on pidanud kadedusega seda kõike pealt vaatama. Uus Phone Linki uuendus iOS-i jaoks on aga vähemalt esialgu väga lihtne, toetades kõnede ning sõnumite saatmist ja vastuvõtmist (iMessage’i kaudu), ning märguannete nägemist. Teha ei saa keerukamaid asju, nagu telefoni rakenduste käivitamine arvutis või telefoni ekraani peegeldamine arvutiekraanile.

 

Sõnumite saatmine ja vastuvõtmine iMessage’i kaudu Windows PC-l Phone Linki abil

 

iPhone’i ja arvuti vaheline seadistamisprotsess on lihtne. Phone Link palub sul oma iPhone’i QR-koodi skaneerida, et see Windowsiga siduda, misjärel saab ühenduse luua läbi bluetoothi. Pärast paaritamist tuleb teha mõned sammud: lubada telefonil jagada kontakte ja teadaandeid arvutisse.

Vähemalt esialgu on iMessage`i ja Windowsi koostöö kaugel ideaalsest. Nimelt kustuvad kõik sõnumid pärast iga lahtiühendamist ära ja samuti pole võimalik näha sõnumite ajalugu. Siinkohal pole aga tegu arendajate saamatuse, vaid Apple`i reeglitega, mille üle puudub Microsoftil kontroll.

Piirangud tähendavad ka seda, et iMessage`t PC-s ei saa kasutada grupivestluste jaoks, vaid ainult üksik-kontaktidele.

 

Kõnede vastuvõtmine

 

Niisiis on nüüd võimalik istuda oma Windowsi arvuti taga ja võtta vastu sissetulevaid kõnesid ilma telefoni puudutamata. See on tegelikult väga tore uuendus, vaatamata sellele, et bluetooth lisab kõnedele väikse viivituse. Kõne saab ka arvutis tagasi iPhone’ile üle kanda, kui soovid arvutist lahkuda või lihtsalt telefon kätte võtta ja seal kõne valikuid vahetada.

Väga mugav tundub ka märguannete nägemine arvutis. Vahel tuleb arvutis töötades telefonile terve posu teadaandeid, mis tuleb hiljem läbi vaadata. Peale uuendust saab neid lihtsalt hallata arvutis. Kui teadaanne kustutatakse, siis see kustub kohe ka telefonis. Minna saab ka peenemaks – valides, mis märguanded arvutisse jõuavad ja mis jäävad telefoniekraanile.

Hetkel on Microsofti Phone Link rakendus veel testimise lõppjärgus, kuid lähikuudel peaksid kõik Windows 11 kasutajad uuendatud rakendusele ligi pääsema.