„Meie lipp tähendab surma“ viib koomilisele piraadiseiklusele

#hbo #Meie lipp tähendab surma #Our Flag Means Death
2 min lugemine

HBO kostitas oktoobris vaatajaid menuka komöödiasarja „Meie lipp tähendab surma“ („Our Flag Means Death“) teise hooajaga, mis viib  piraatidega merele seilama. 

 

Lugu põhineb mingil määral tõestisündinud seiklustel, mis leiavad aset 18. sajandil ja mille keskmes on ärahellitatud aristokraat Stede Bonnet.

Bonnet otsustab aga ühel päeval oma senise hea elu selja taha jätta ning temast saab piraadilaeva Revenge kapten. Oma meeskonna austust teenida proovides põrkab ta kokku kurikuulsa kapten Musthabemega ning esialgsest vastumeelsusest kasvavad välja suured tunded. 

Täieliku tõe pähe ei tasu sarja muidugi võtta – olgugi, et stsenaarium on inspireeritud päris inimestest ja sündmustest, on seda vürtstatud ka paraja koguse fiktsiooniga, et lugu ekraanil põnevam oleks. Küll aga tegid sarja loojad enne kirjutama asumist põhjalikku eeltööd, uurides eelkõige piraatide kuldajastut, ent pilk heideti ka sellele eelnenud ja järgnenud perioodidele, kirjutab Wired. Seega põhineb iga sisuliin vähemalt mingil määral päriselul. 

 

Sarjast sai kiirelt vaatajate lemmik  

„Meie lipp tähendab surma“ tõusis kiirelt üheks USA vaadatuimaks sarjaks ning pälvis kohe ka hulganisti kiidusõnu nii kriitikutelt kui ka tavavaatajatelt. Lehel Rotten Tomatoes on sarja esimest hooaega hinnatud 93% ja teist 94% vääriliseks. Kiidetud on eelkõige sarja lihtsat loojutustust, vaimukat stsenaariumit ja peaosatäitjate omavahelist keemiat. 

Ja tõesti – sarja on lihtne jälgida ja kuigi ekraniseering võib esmapilgul natuke kentsakana mõjuda, kohaneb sellega kiiresti ning „Meie lipp tähendab surma“ muutub hoogsaks ja kaasahaaravaks vaatamiseks. See ei nõua vaatajatelt üleliia suurt kaasa mõtlemist ja peidetud tähenduste otsimist, vaid on kerge, meeleolukas ja kvaliteetselt toodetud kulgemine.  

Peaosades säravad Rhys Darby ja Taika Waititi, kes on rollidesse väga hästi valitud (viimane neist on ka sarja produtsent). Teises hooajas astuvad lisaks üles Samson Kayo, Vico Ortiz, Ewen Bremner, Joel Fry, Matthew Maher, Kristian Nairn, Con O’Neill, David Fane, Samba Schutte, Nat Faxon ja Leslie Jones.  

Sarja autor David Jenkins ütles, et neil on juba ka kolmandaks hooajaks mitmeid ideid soolas, ent ametlikku kinnitust uus hooaeg veel saanud ei ole. „Kui peaks juhtuma, et teine hooaeg jääb sarja viimaseks, siis olen rahul selle punktiga, mille viimase osaga panime,“ ütles Jenkins Digital Spyle. 

 

Sarja „Meie lipp tähendab surma“ näeb Telia HBO keskkonnas.