Mäng, kus tuleb vampiiridele kohvi serveerida

#mängud #PC #PS4 #Xbox
3 min lugemine

Kohvivalmistamise rituaalis on midagi erilist: lõhn, soojus, väiksed nüansid, mis saavad ühes tassis kokku. Võib-olla see valmistamise protsess on olulisemgi, kui lõpp-produkt. Tuleb välja, et sama kehtib ka kohvikeetmise kohta virtuaalses kannus.

 

“Coffee Talk” ehk Kohvijutud on mäng kohvist ja jutustamisest. See on omamoodi visuaalne romaan, kus saab võtta kohviku omaniku rolli linnas, mis meenutab Seattle’t ja kus sajab iga päev vihma. Tegevus toimub tänapäeval ja ühtepidi meile tuttavas realistlikus linnas, kuid ühtlasi on kohal igasugu maagilised olendid. Kohviku kliendid pole mitte ainult inimesed, vaid ka vampiirid, libahundid, merineitsid ja teised müütilised tegelased. Kohvik avatakse alles peale keskööd, mis aitab selgitada ka kirjut seltskonda, kes varahommikustel tundidel sisse voolab. Muide, mingil põhjusel kõik ka suitsetavad.

Iga päeva algus on samasugune. Saab läbi vaadata kohaliku ajalehe pealkirjad, et saada teada, mis maailmas toimub. Muidugi ei puudu ka püsiklient – Freya, ajakirjanik, kes veedab oma õhtud kohvikus üritades kirjutada romaani. Enamasti ei või siiski teada, kes järgmisena sisse astub. Vaata tutvustavat videot siit.

Väikse vihjena võib öelda, et kõik tegelased on värvikad, erilised, kuid nende lood on tuttavad inimeste maailmast. Alguses on nad võõrad, kuid aja jooksul võib saada nendega lähedasemaks. Tegelased saavad loo edenedes ka üksteisega tuttavaks, muutudes sõpruskonnaks. Kui keegi on pikemalt eemal olnud, siis tema kohta küsitakse. Lõpuks on võimalik saabujaid ära tunda nende sammude hääle järgi.

Lisaks lugudele on see mäng ka kohvitegemisest. Iga klient soovib midagi juua ning sinu töö on need joogid valmis teha. Tegu pole just barista simulaatoriga – jooke teha on üsna lihtne ning kui midagi päris välja ei tule, siis keegi väga pahaseks ei saa.

Et tegevus toimub ikkagi tänapäeval, siis sul on taskus lihtne nutitelefon, kus on neli eelinstallitud äppi. Ühte kogutakse kõik joogiretseptid, teisest saab valida rahulikku meeleolumuusikat. Ajalehe kodukalt on võimalik lugeda Freya lühijutte ning loomulikult ei saa see maailm läbi ilma sotsiaalvõrgustikuta nimega Tomodachi, kust näeb tegelaste profiile, kirjutab The Verge.

Coffee Talk on lihtne mäng, mis toimib tänu sellele, kuidas kõik elemendid hakkavad koos mõjuma – see, kuidas lugu on kirjutatud kuni rahustava soundtrackini – tehes mängust mõnusa elamuse.

Tegelaste lood on tõsised, kuid mängimise kogemus pehme. Selles mängus pole võidujooksu ajaga ega võimalust ootamatult elusid kaotada. Kuid mis siin ikka pikalt seletada, igaüks saab ise järgi proovida, kas kohvi on parem selles virtuaalses kohvikus või rüübates päris tassist.

Coffee Talk’i saab mängida, kui sul on Xbox One, PS4, Switch või PC.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.