Kuidas oma Google kontole kiire turvakontroll teha? 

#google #Turvalisus
2 min lugemine

Kuna Google kontoga on seotud väga paljude inimeste digitaalne identiteet, e-post ja paljud teenused, mistõttu on oluline tagada ka selle konto turvalisus.  

 

Ühesõnaga — sellest funktsionaalsest ja tasuta kontost sõltub liigagi palju ning võõrad inimesed ei tohiks mitte mingil juhul sinna omapead sattuda. Kuidas aga kindlaks teha, et sinu personaalsele kontole pole ligi pääsenud mõni kurikael?

Tegelikult on see üsna lihtne. Veebilehitsejaga tuleb minna aadressile google.com/devices ja oma kontoga sinna sisse logida, kui Google sind juba automaatselt sinu kontole ei juhata. Sellel aadressil näed sa kõiki sisselogimis oma Google kontole.

Nüüd pead käivitama oma deduktiivse mõtlemise ja hoolikalt jälgima,  kuskohast, millistelt seadmetelt ja milliseid operatsioonisüsteeme ning veebilehitsejaid on kontole sisse logimiseks kasutatud.

Kui näed nimekirjas võõraid seadmeid, veebilehitsejaid või isegi asukohti, siis kliki antud võõrkehal ja avanenud aknast kliki omakorda valikul „Logi välja“. See peaks edaspidi seadmele ligipääsu kontole tõkestama.

Ühtlasi tasub kindlasti uuendada ka oma Google konto parooli, et kurikaelad sinna vana parooliga uuesti sisse ei pääseks ja mingit suuremat kahju korda ei saadaks.

Enne kui aga n-ö sissetungijate ees sissepääsu tõkestama hakkad, mõtle hoolega, milliseid seadmeid sa ikkagi ise kasutad. Nii näiteks võivad Google’i kontot kasutada mõned nutiteleviisori teenused või näiteks üle interneti toimiv turvakaamera. 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."