Kuidas oma andmed Twitterist kätte saada

#sotsiaalmeedia #Twitter
2 min lugemine

Twitteris on segased ajad ja ega keegi ei oska ennustada, kas seda platvormi ootab ees uus võidukäik või langemine ajaloo põrmu. Mõlemal juhul on hea teada, et Twitterist saab oma ajaloo, säutsud ja muud andmed allalaadida. Varukoopia tasub teha ka siis, kui on plaanis säutsumist jätkata.

 

Twitteri arhiiv koosneb informatsioonist konto kohta, ajaloost, seadmetest, millega on sisselogitud, kontod, mis on blokeeritud, huvid ja muu turundusinfo, mis Twitter on sinu kohta kogunud. Ja muidugi tviitide ehk säutsude ajalugu.

 

Arhiveeritud materjali kättesaamine on õnneks väga lihtne.

  • Mine Twitterisse läbi brauseri ja ava vasakul menüü ja More. Mobiiliäpis vajuta oma näopildi või isikliku ikooni peale.
  • Vali Settings and Support > Settings and privacy > Your account. Või siis vajuta seda linki.
  • Vajuta Download an archive of your data. Vajadusel verifitseeri konto.
  • Vali Request archive.

 

Seejärel läheb kuni 24 tundi, misjärel peaks saabuma link, mille kaudu saab allalaadida oma arhiivi.

 

 

Kui kõik andmed on käes, siis saad juba otsustada, kas kustutada oma konto või mitte. Misiganes Twitteriga ka järgnevatel nädalatel, kuudel või aastatel ei juhtu, siis on vähemalt teadmine, et oma ajalugu selles unikaalses sotsiaalmeedias on varundatud.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.