Kuidas nutitelefoni abil lapse asukoht tuvastada

#kasulikud rakendused #lapse telefon
3 min lugemine

Kõige parem viis lapse tegemistega kursis olla on loomulikult temaga rääkimine ja usaldusliku kontakti loomine. Kindlasti ei soovitata alltoodud äppe kasutada ülekontrollimiseks, mis võib lapsele mõjuda terroriseerivalt ja anda loodetule vastupidise efekti ehk laps hakkab hoopis varjama. Neid äppe ei tohi lapse telefoni paigaldada salaja, vaid ainult tema nõusolekul.

 

Kui helistamine mingil põhjusel ei toimi ja lapse ohutuse huvides tuleb siiski ta üles leida, siis on äppe, mis aitavad leida nii lapse (kuid miks mitte ka vanavanemate) asukohta ning hoida silma peal tema telefonis toimuval. Kuigi kõik alltoodud äpid on saadaval nii Androidi kui ka iOS-ga telefonidele, siis omavahel ühilduvad paremini iOS seadmed või siis Androidiga seadmed. Kui äpi kasutamisel tekib probleeme, siis tasub proovida mõnda muud.

 

Google Family Link

Selle äpiga saab alla 13 aastaste laste vanematele anda õiguse piirata nutiseadmes oldud aega, telefoni lukustada, kui on aeg pausiks, lubada või keelata allalaadida äppe ja leida lapse asukoht.

Kui ranged piirangud seada, see on juba iga vanema enda otsustada. Võib-olla piisab sellest, kui sättida paika uneaeg, kui telefoni sisu jääb lapsele kättesaamatuks ja piirata sobimatute äppide allalaadimine. Põhimõtteliselt on võimalik rakendust kasutada ka karistusvahendina. Küll aga ei ole võimalik vanemal näha, mis lapse telefoni ekraanil toimub, seega pole tegu spionaaživahendiga. Teinekord võib rakendusest kasu olla näiteks siis, kui telefon on kuskile, näiteks diivanipatjade vahele kadunud, pannes selle helisema.

 

Find My Kids

Rakendus saadab märguandeid, kui laps on jõudnud koju, kooli või näiteks trenni. See aitab vältida tüütuid kontrollkõnesid ning teistpidi vanematel vähem muretseda. Äpiga saab ka jälgida lapse teekonda, mida ta on päeva jooksul kasutanud. Äärmusliku vahendina, kui laps ei vasta telefonile, saab kuulata, mis ta juures toimub. Hädaolukorras on lapsel võimalus saata SOS-signaal täpse asukohaga. Vaadata saab ka mobiili kasutamise statistikat.

 

GeoZilla

Selle äpi teeb eriliseks tuvastada asukoht ka ilma, et lapsel oleks nutitelefon. Kui tavaliselt on lapse, vanemaealise või lemmiklooma asukoha leidmiseks vaja telefoni, siis GeoZilla GPS trackeriga saab ka ilma hakkama. Tegu on väikse seadmega, mille saab kinnitada lemmiklooma kaelarihma külge või pista lapsele koolikotti. Maksab see viiekümne euro ringis, millele lisandub igakuine umbes viie eurone makse.

Äppi on võimalik kasutada ka ilma lisaseadmeta läbi nutitelefonide.

 

Family Sharing (ainult iOS seadmetele)

Apple’i seadmetes on juba olemas rakendused Find My Friends ja Messages, mis aitavad pereliikmeid leida. Family Sharing seadetest saab asukoha jagamise sisse lülitada ja peale seda on see kõigile peregrupi liikmetele näha. Iga pereliige saab valida, kas enda asukohta jagada või mitte. Kui jah, siis on see nähtav Find My Friends ja sõnumite rakenduses. Asukoha jagamisest võib kasu olla ka siis, kui telefon läheb kaduma – pereliige näeb läbi enda telefoni kadunud seadme asukohta.

 

Vaata lisaks, kuidas lapse telefonikasutus turvaliseks muuta:

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.