Reklaamimüüjad on usinad ja kavalad, kasutades tihti teenuste ja toodete pakkumiseks just vana head (ja tüütut) helistamist. Õnneks on soovimatute müügikõnede või ka kellegi kindla helistamise vastu võimalik ennast nö immuunseks muuta, blokeerides need numbrid.

 

Pole meie asi teada, kas blokeerimise põhjus on liiga uudishimulik endine abikaasa või taktitundetu D-vitamiini müüja, soov mõni number vahel blokeerida on ilmselt igaühele tuttav.

Ajutiseks kõnede vältimiseks võib kasutada Do Not Disturb Mode’i, mille saab aktiveerida, tõmmatas ekraani allservast välja kiirmenüü ja vajutades poolkuu ikoonile, kuid milline on püsivam lahendus?

Apple on teinud iPhone’l kõnede blokeerimise üsna lihtsaks. Erinevalt Androidist ja selle paljudest eri versioonidest käib peaaegu kõigil iPhone’del protsess samamoodi. Kui sa kasutad iOS 7 või hilisemat (mille tõenäosus on väga suur), siis saad järgida alljärgnevat juhist, et blokeerida kõnesid, sõnumeid ja FaceTime’i.

Ava seaded (Settings) ja vali “Phone” > Calls > Call Blocking & Identification > Block Contact.

Seejärel saad blokkida kõnesid numbritelt, mis on kontaktide hulgas. Seda nimekirja saab muuta või siis kõige alla skrollides lisada uusi numbreid, vajutades Block Contact.

Kui number pole kontaktide seas, siis on veel üks võimalus. Ava Phone rakendus (telefonitoru sümboliga) ja vali Recents. Seejärel vajuta i-ikoonile selle numbri järel, mida soovid blokeerida ning vajuta Block this Caller.

Lisaks on olemas ka kolmandate osalpoolte äpid. Nendest tuntumad on Should I Answer? ja RoboKiller.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.