Allikas: Shutterstock

Kuidas iPhone’is ilma iTunesita filme vaadata?

#apple #ipad #iPhone #iTunes
2 min lugemine

Üha suurenevad ekraanid on muutnud iPhone’id ja iPadid filmide või seriaalide vaatamiseks mugavaks. Paraku on aga Apple’i seadmete suletud ja turvaline süsteem seotud sellise õnnetusega nagu iTunes. Ehkki voogesitusteenust pakkuvaid rakendusi on mitmeid, saab nutiseadmesse alla laadida ja vaadata filme jms ainult iTunesi kaudu. Lisaks ei saa iTunesis kasutada praegu populaarseid videoformaate nagu .mkv või .mp4 ning sisu saab nutiseadmesse laadida vaid usaldusväärse arvuti kaudu, mis on seotud kasutaja Apple ID-ga. Ehkki kõik need sammud on mõeldud kasutaja seadmete turvalisust silmas pidades, püüab Apple paljude arvates oma suletud süsteemiga saavutada monopoolset seisundit. Ning mingi nurga all on neil ka õigus.

 

Ometi on võimalus suhteliselt kerge vaevaga iTunesi piirangutest mööda hiilida ning oma iSeadmes nautida Apple’i poolt heakskiitmata meelelahutust. Lahenduseks on rakendus VLC for Mobile. VLC meediapleier on ilmselt tuttav ka paljudele PC kasutajatele tänu oma funktsionaalsusele ning vähesele ressursinõudlikkusele.

Sissejuhatuseks sikuta oma telefoni või tahvlisse VLC for Mobile. Seejärel veendu, et nutiseade ning arvuti, milles asuvad soovitud failid, asuks ühes ja samas WiFi-võrgus.

Esimese sammuna lülita telefoni rakenduses sisse WiFi jagamine. Pane tähele punases ruudus olevat IP-aadressi ja .local aadressi.

Ava oma veebibrauser ning sisesta sinna kas IP-aadress või .local aadress (alumine). Nüüd võid tekkinud aknasse Download Files vedada arvutis olevaid faile ja oodata, kuni need su nutiseadmesse laaditakse. Umbes ühe gigabaidine fail maandus minu telefoni paari-kolme minutiga. Nagu eelpool mainitud, saab selle rakenduse abil laadida telefoni video- või helifaile mistahes arvutist, mis telefoniga samas WiFi-võrgus asub. Vähe sellest, telefoni saab selle rakenduse abil tõmmata faile ka oma erinevatest pilveteenustest. Kõik see kehtib ka muusikafailide kohta. Meeldiva boonusena mängib VLC for Mobile helifaile ka teiste rakenduste taustal.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.