Kõikvõimalike aktiivsus- ja nutikellade populaarsusega võib jääda mulje, et ainult nende abil on võimalik südamelöögi sagedust mõõta. Jah, nendega saab seda üsna hästi teha, aga kõigile veel pole meelepärane idee kanda päev läbi seadet, et pulssi teada saada. Kombineerides Google Fit äpi ühe kolmanda osapoole äpiga, saab samuti pulssi mõõta.

 

Google Play Store ehk koht, kust kõikvõimalike äppe saab on täis erinevaid südamerütmi rakendusi, kuid enamik nendest on reklaami triiki täis või siis ei toeta ühendust Google Fitiga. Alltoodud juhiste järgi saab murevabalt ja kiiresti pulssi mõõta ning seejärel tulemus Google Fit abiga pilve laadida.

Enne, kui pulssi mõõta, lae alla rakendus nimega Heart Rate Monitor. See äpp mõõdab pulsi, sünkroniseerib selle Google Fitiga ja tõstab pilve, kus see jääb logina hiljem vaatamiseks. Nii ei pea muretsema, et andmed kaduma lähevad. Pilves püsivad nad käeulatuses põhimõtteliselt igavesti.

 

 

Nüüd tõmba, juhul, kui seda veel pole, Google Fit äpp. Vajadusel tee uuendus.

Avades Heart Rate Monitor äpi saab hakata pulssi mõõtma kohe, asetades sõrme telefonikaamera sensorile. Minnes seadetesse on võimalik muuta pulsimõõtmise kestvust ja valida võimalus saata tulemus Google Fit keskkonda. Google Fit on põhimõtteliselt tervisekeskus, kuhu jookseb kokku info sammudest, päeva jooksul tehtud spordist jne.

Arvestades, et uuematel telefonidel on mitu kaamerat, siis tuleb katse-eksituse meetodil välja selgitada, milline on primaarne kaamera. Asetades sõrme õigele kaamerale hakkab äpis täituma punane ring, mille keskele ilmuvad pulssi tähistavad arvud.

Kui mõõtmised on tehtud, siis leiab tulemused Google Fit kontolt, kus on eraldi sektsioon “Heart rate”, kuhu kogutakse statistika. Avades statistika, saab seda näha üskikasjalikumalt päevade ja kellaaegade kaupa.

Tuleb muidugi välja tuua, et aktiivsus- ja nutikellad, eriti need, kuhu reaalsed südamerütmilugejad sisse ehitatud, on täpsemad. Samas on ka siin tutvustatud nn sõrme-meetod suhteliselt täpne.

Heart Rate Monitori saad endale SIIT.

Google Fiti SIIT.

 

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.