Kordades kiirem interneti püsiühendus jõudis kolme aastaga enam kui 160 000 Eesti koduni

#kiire internet #Telia interneti püsiühendus #Toivo Praakel
3 min lugemine

Kolme viimase aastaga on senisest kuni kümneid kordi kiirem interneti püsiühendus jõudnud enam kui 160 000 Eestimaa koduni, selgub Telia lairibavõrgu arendamise programmi kokkuvõtetest.

 

Telia alustas suuremahulist interneti püsivõrgu kaasajastamise programmi 2017. aastal. Ettevõtmise eesmärk on asendada 4-5 aastaga senised vanemad püsiühenduse tehnoloogiad tänapäevastega ning pakkuda klientidele vähemalt 100-megabitise kiirusega koduinternetti.

„2020. aasta juuniks on enam kui 160 000 Eestimaa kodu saanud tehnoloogiliselt uuendatud ja kõigil nendel Telia klientidel on võimalus kasutada oluliselt kiiremaid püsiühendusi. Telia võrguarenduste toel on viimase kolme aasta jooksul jõudnud valguskaabel otse tuppa 70 000 majapidamisele. Sellega oleme loonud  lõpptarbijatele tehnilise valmisoleku kasutada püsivõrgus lairibateenust kiirusega kuni 1 Gbit/s. Ülejäänud 90 000 majapidamise puhul oleme rajanud valguskaablivõrgu kodudele lähemale nii, et olemasolev lühendatud vaskkaabel võimaldab internetikiirusi kuni 200 Mbit/s,“ ütles Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri üksuse juht Toivo Praakel.

Samal ajal on märgatavalt kasvanud ka klientide huvi kiiremate püsivõrgu ühenduste vastu. Nii on hetkel ligi kolmandik Telia eraklientidest valinud koduühenduse kiiruseks 100 Mbit/s ja rohkem.

Kiire interneti arendamine toimub üle riigi

Telia on interneti püsivõrgu arendamise ja uuendamise projekte teostanud üle kogu Eesti. Sealhulgas on ligi pooled projektid ellu viidud väljapool Tallinna ja Harjumaad.

Kõigi arendustööde loetelu oleks siinkohal väga pikk, mistõttu tooks välja mahukamad ja märkimisväärsemad arendused: Tallinna Nõmme, Merivälja ja Sõle piirkonnad, Viimsi poolsaar, Tartu Supilinna, Taara pst, Kastani-Filosoofi, Karlova, Kruusamäe, Variku ja Tammelinna piirkonnad. Lisaks Võru Tamula ja Koreli piirkonnad, Viljandi Lossi, Lina, Tartu tn piirkonnad, Haapsalu Holmi piirkond ja paljud teised, sealhulgas Abruka saar.

Selle aasta suurimad arendused leiavad aset Tallinnas Kalamaja, Veerenni tn, Kakumäe, Pärnamäe ja Kaarli pst piirkondades, Tartus Vaksali, Tammelinna, Ravila ja Vahi piirkondades, Arukülas, Tiskre Apametsas, Pärnumaal Toris. Täpsemat infot on võimalik aadressi kaupa tuvastada Telia kodulehel www.telia.ee/tulevikuinternet.

Samas on Telial interneti püsivõrgu uuendamise ja arendamise osas teha veel palju.

„Kui 2017. aastal oli meil ligi 40 000 klienti, kelle puhul saime pakkuda vaid 12 Mbit/s kiirusega koduühendust, siis tänaseks on sellise  piiranguga kodude arv kahanenud ligi kaks korda ning töötame selle nimel, et see number väheneks iga päevaga,“ lisas Toivo Praakel.

Telia eesmärgiks on pakkuda kõikidele oma klientidele võimalust tarbida vähemalt 100 Mbit/s kiirusega koduühenduse teenust.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.