Telia kümme korda kiirem koduinternet on jõudnud 120 000 majapidamiseni

#internetiühendus #koduinternet #Telia 1 #Toivo Praakel
2 min lugemine

2017. aastal hakkas Telia aktiivselt uuendama ja laiendama oma interneti püsivõrku ning tänaseks on varasemast kümme korda kiirem koduinternet jõudnud 120 000 Eesti koduni.

 

Telia Eesti võrgu- ja infrastruktuuri arendamise üksuse juhi Toivo Praakeli sõnul näitab ettevõtte senine kogemus, et kümned tuhanded majapidamised, kelleni on võrguarendus tänaseks jõudnud, soovivad võimaluse tekkides koduinterneti kiirusi tõsta.

„Nõudlus kiire ja tänapäevase interneti järele on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud. Eelkõige on see tingitud videosisu osakaalu tõusust, mis moodustab juba enam kui poole lairibaliikluse kogumahust. Ainuüksi sel aastal on enam kui kaks kolmandikku kõigist kodudest, kuhu oleme oma valguskaabli püsiühendusega jõudnud, hakata teenuseid tarbima üle optikaühenduste,“ lausus Praakel.

Oma interneti püsivõrku kaasajastab ja laiendab Telia mitmeid erinevaid tehnoloogiaid kasutades. Näiteks nendele klientidele, kelleni jõuavad Telia teenused mööda vaskkaableid, pakub ettevõte alla- ja üleslaadimise kiirusi kuni 200/50 Mbit/s. Klientidele, kes on aga Telia valguskaablivõrgu teeninduspiirkonnas, pakub ettevõte  alla- ja üleslaadimise kiirusi kuni 1/1 Gbit/s.

Eesmärk on pakkuda vähemalt 100 Mbit/s kiirusega koduinternetti

Toivo Praakeli kinnitusel jätkab Telia oma interneti püsivõrgu aktiivset arendamist ka järgnevatel aastatel.„ Meie eesmärk on 2022. aastaks välja ehitada võrk selliselt, et saame pakkuda kõigile Telia klientidele vähemalt 100 Mbit/s kiirusega koduinterneti ühendust.“

Seda, milliseid koduinterneti pakette Telia konkreetsel aadressil pakub, saavad kõik huvilised mugavalt kontrollida ettevõtte veebilehel: https://www.telia.ee/era/koduinternet/

Kõik need Telia kliendid, kes kasutavad korraga ettevõtte kolme põhiteenust ehk mobiilset andmesidet, koduinternetti ja TV-lahendust, saavad liituda Telia 1 pakkumisega, mis võimaldab kodus kasutusele võtta kaks korda kiirema koduinterneti ning valida Telia TV videolaenutusest endale igas kuus kaks tasuta filmi. Praeguseks on Telia 1 pakutava soodustusega liitunud Eestis juba enam kui 50 000 klienti.

 

 

 

 

 

 

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.