Kõige kiirem telefoni laadimine

#laadija #top
3 min lugemine

Viimaste nädalate jooksul on nii mõnigi mobiilitootja ilmutanud uudiseid seoses telefonide kiirlaadimisega. Peamiselt siis selles võtmes, et üks või teine on kuulutamas, et on väidetavalt loonud maailma kõige kiirema tehnoloogia telefoni aku laadimiseks.

 

Samas on enamasti need jutud sellised, mis tutvustavad vaid loodud tehnilist lahendust ning reaalselt ei ole veel telefon ja laadija kättesaadavad. Samas on ka siiski juba turul nii mõnigi telefon, mis laeb ennast teistest kiiremini täis.

Seega, panime praegusel hetkel kättesaadavad laadimiskiirused ritta ning lisasime sinna juurde võrdluseks ka spekulatsioonid.

 

Kõige kiirem Eestis müüdavatest

 

Meil müüdavatest telefonidest on kõige võimsam laadija kohe kaasas Huawei P40 Pro mudelil. Laadija võimsus numbriliselt on Huaweil tervelt 40w ehk vatti ning ajaliselt täidab see telefoni aku ca 50 minutiga. See on siis mõõdetuna nullist kuni 100 protsendini.

 

 

Samsung S20 seerial (S20, S20+ ja S20 Ultra), on aga komplektis 25W märgistusega laadija. Seegi on tegelikult päris võimekas ning täidab aku 65 minutiga. Samas aga on Samsungi puhul võimalik eraldi soetada veelgi võimsam ehk 45 vatine laadija, mis kahandab laadimisaja ca 57-le minutile. Kirjade järgi on aga Huawei ikkagi kiirem.

 

Kõige kiirem välja kuulutatutest

 

Kui kodusest Eestist kaugemale vaadata ja keskenduda vaid tehnoloogiale, jääb silma Hiina tootja Oppo. Nemad on maha hüüdnud ja välja kuulutanud, et on välja töötanud tehnoloogia, mis kasutab tervelt 125 vatist laadijat ning mis suudab 4000mAh aku nullist täis laadida kõigest 20 minutiga. Vaid 5 minuti möödumisel pidavat aga täidetud olema juba 41 protsenti akust. Kui lähitulevik kõrvale jätta ja keskenduda olevikule, siis tegelikult on Oppo laadimise valdkonnas esirinnas ka praegu. Nimelt võimaldab nende praegune SuperVooc 2.0 nimeline laadija, telefoni ja tarkvara kombinatsioon, aku täita vaid poole tunni ehk 30 minutiga.

Samasse kategooriasse jääb ka teise Hiina tootja Vivo poolt lubatu. Nimelt on nemad töötamas 120w süsteemi kallal, mis peaks 4000mAh aku täitma vaid 13 minutiga. Väidetavalt ilmub see juba augustis valitud turgudel ka reaalselt müügile ning esimene telefon, mis omale säärase tehnoloogia saab on uusim IQOO ehk selle tootja meedia ja mängutelefon.

100 vati piirimail toimetab ka kolmas Hiina tootja Xiaomi. Nemad nimetavad seda Super Charge Turboks ning siin on laadimise ajaks lubatud 17 minutit. Kuid reaalset ilmumise aega ja konkreetseid telefone pole veel täpsustatud.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks jääb vaid loota, et lubatu jõuab meieni pigem varem kui hiljem ning lähitulevikus saab suure aku tõepoolest vaid ca veerand tunni jooksul uuesti energiaga täita. Lisaks tuleb muidugi ka pöialt pidada, et see kiire laadimine akule liiga ei tee. Nimelt on kiirlaadimise mõju akule selles mõttes negatiivne, et seda kasutades väheneb tavapärasest hulga kiiremini mahutavus.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.