Kindle e-lugeri menüüd saavad uue ilme

#e-luger #kindle
2 min lugemine

Amazon andis teada, et uuemad Kindle’i e-lugerid saavad peale järgmist tarkvara uuendust lihtsama kasutajaliidese disaini. Uuenduse põhiline fookus on navigeerimisel, tuues ekraani alumisse serva riba, mis laseb liikuda koduekraani, käsil oleva raamatu ja raamatute loetelu vahel. Mõnede kasutajateni on uuendus juba jõudnud, kuid Amazoni sõnul toovad nad uuenduse kõigi lugejateni lähinädalate jooksul.

 

Ligipääs kiirseadetele (quick settings), kus saab sisse lülitada lennurežiimi, muuta heledust jm, on samuti muutunud. Menüüsse pääseb tõmmates sõrmega mööda ekraani alla. Varem oli selleks vajalik teha eraldi nupuvajutus.

Amazon lubab enne aasta lõppu välja tuua veel teisigi muudatusi. Üks neist on uuendus, mis mahutab koduaknasse rohkem hiljuti loetud raamatuid ja uuendab vaadet raamatute kollektsioonile, filterdamisele ning sorteerimisele.

Amazoni kodulehel oleva info kohaselt jõuavad uuendused kõigi toetatud seadmeteni – 8. generatsiooni Kindle, 7. generatsiooni Paperwhite, Oasis ja nendest uuemad, kirjutab The Verge. Seega käib jutt enamikust Kindle’itest, mis on turule tulnud alates 2015. aastast. Tõenäoliselt on ka sinu oma nende seas.

Kahjuks pole info lugeri generatsiooni kohta kergesti kättesaadav. Parim viis teada saada on guugeldada mudelinumbrit, mis peaks olema kirjas lugeri tagaküljel.

Nagu lugerite E Ink ekraanid, nii ei saa ka nende kasutajaliidesed uuendusi just kuigi tihti. Alles selle aasta alguses tuli välja võimalus näha lukustatud ekraanil käsiloleva raamatu esikaant.

Kui Kindle on ühendatud wifisse, peaks uuenduse installeerimine toimuma automaatselt. Kes on kärsitu, saab uuenduse teha manuaalselt, ühendades lugeri arvutiga.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.