Kaugtöö tegijaid ähvardab neli peamist küberohtu

#küberturvalisus
2 min lugemine

Kontorist väljaspool töötades, kus WiFi võrk ei ole piisavalt turvatud või on sinu tegevus lihtsasti jälgitav, üritavad küberkurjategijad varastada kontode paroole ja nakatada arvutit pahavaraga. Loe lähemalt, kuidas on sinu seadmed kõige kergemini rünnatavad ja millisel viisil ning vahenditega end selliste ohtude eest kaitsta.

 

Avalikus WiFi võrgus on sinu seadmed avalikud ja kaitseta

Kui ühendad oma arvuti ja nutiseadme kohvikus, rongis või näiteks kaubanduskeskuses avalikku WiFi võrku, saab sinu tegevust jälgida ja sulle pahavara saata. Millised riskid on krüpteerimata WiFi võrgus töötamisel ning kuidas muuta internetiliiklus seadmete jaoks turvalisemaks? Loe lähemalt siit.

 

Mälupulk on failide jagamiseks ja säilitamiseks kõige ebaturvalisem lahendus

Mälupulga kasutamine, eriti selle erinevate arvutite vahel jagamine on suur turvarisk. Selle kaudu levitatakse viiruseid ja pahavara, mis võivad halvata kogu ettevõtte töö ja päädida lunavaranõudega. Loe lähemalt siit.

 

Kohvikus arvutiga töötades väldi kaamera ette sattumist

Arvutiga avalikus kohas tööd tehes tasuks alati arvestada riskiga, et mõni pahatahtlik inimene võib üritada salaja filmida sinu sisestatud kasutajanimesid ja paroole ning avatud faile. Kuidas end selliste ohtude eest kaitsta? Loe lähemalt siit.

 

Paroolihaldur ja mitmeastmeline autentimine kaitseb kõige kindlamini sinu kontot

Inimesed ja ettevõtted on aastate jooksul loonud erinevate e-teenuste, veebilehekülgede, äppide ja arvutis töötavate programmide kasutamiseks sadu kontosid, mis kõik tuvastavad oma kliente salasõna alusel. Nende kõikide meeldejätmine on ilmvõimatu ülesanne, seetõttu kasutavad enamik inimesi lihtsaid paroole või sama salasõna mitmes erinevas kohas, mis teevad nad rünnatavaks. Alljärgnevalt mõned soovitused, kuidas kaitsta oma kontosid küberkuritegevuse eest. Loe lähemalt siit.