Eile õhtul toimunud üritusel tõmbas Apple katte oma uutelt iPhone 13 telefonidelt ning näitas, mida uut neil käesoleval aastal pakkuda on. Sellega said lõpu spekulatsioonid ja kuulujutud ning asemele tulid faktid ja reaalsed seadmed.

 

Mudelid

 

Nagu võis eeldada, koosneb mudelirivi, sarnaselt eelmisele aastale, ka seekord neljast seadmest. Nendeks on siis: iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ning iPhone 13 Pro Max.

Nendest on nii-öelda põhimudel ootuspäraselt iPhone 13, millest on olemas ka väiksem ehk mini versioon. Neid omakorda täiendavad võimsamad Pro ja Pro Max.

 

Ekraan ja korpus

 

Seekord ei ole Apple disaini osas revolutsiooni teinud ja jäädud on eelmisest aastast tuttava disaini juurde. Seega radikaalseid muudatusi seadmete välimuses, ega tegelikult ka olemuses, tehtud ei ole.

iPhone 13 ekraan on 6.1 tolline ning kaetud keraamilise kattega. Mini versiooni ekraan on seevastu 5.4 tolline. Mõlemal juhul on kasutusel OLED tehnoloogia ja 60Hz värskendussagedus.

Kangemad sõsarad on aga varustatud 6.1 ja 6.7 tolliste Super Retina ekraanidega, mille värskendussagedus on juba 120Hz. See tähendab, et ülisujuvad ekraanid on nüüd kättesaadavad ka iPhone omanikele.

Kõikidel mudelitel on alles Apple telefonidele iseloomulik „kulm“ ehk sisselõige ekraani ülaosas, kuid see on seekord saanud pisut (täpsemalt 20% jagu) väiksem.

Mis puutub seadmete korpusesse, siis need on väliselt eelmise aasta mudelitele vägagi sarnased. Ehk jäädud on kandiliste külgede juurde. Kui päris näpuga järge ajada, siis on osad mudelid muutunud õige pisut paksemaks ning muudetud on ka telefonide servi, kuid enamik ei pane neid muudatusi tähele.

Küll aga on lisandunud uusi värvitoone ning ümber on disainitud ka tagumisel küljel asuv kaamera sektsioon. Endiselt on alles ka MagSafe ehk magnetiliste lisaseadmete tugi ning kõik telefonid on veekindlad.

 

Kaamerad

 

Suurimaks muutuseks  ongi ehk kaameratega seonduv. Näiteks paiknevad iPhone 13 ja 13 mini objektiivid nüüd diagonaalis, mitte üksteise all. Uued on ka sensorid ja läätsed ise. Seega saab kasutaja nüüd tavalise (f/1.6, 12MP) ja lainurk (f/2.4, 12MP) objektiivi, mis koos tervelt 47% suuremate sensoritega peaks piltide kvaliteeti kõvasti parandama.

 

 

Pro versioonidel on aga taaskord 3 objektiivi (kõik 12MP), mis on samuti põhjalikult uuendatud. Uute läätsedega lainurk pakub ava f/1.5, ülilainurk f/1.8 ja telefoto f/2.8. Olemas on ka optiline zoom ja piltide stabiliseerimise tehnoloogia. Tänu füüsiliselt suurtele sensori pikslitele on väidetavalt veelgi paranenud hämaras pildistamise võimekus ning üleüldine pildikvaliteet.

 

Aku, protsessor ja mälumaht

 

Pisut on parandatud ka telefonide akude kestvust. Sõltuvalt mudelist peab seade ilma laadijata nüüd 1,5 kuni 2,5 tundi kauem vastu. Näiteks iPhone 13 mini jaksab ühe akutäiega videoid järgemööda näidata kuni 17 tundi, Pro Max aga lausa kuni 28 tundi.

Uus on ka Apple enda A15 Bionic nimeline protsessor, mis on taaskord eelkäiast kiirem ja efektiivsem. Suurenenud on ka pakutavad mälumahud. iPhone 13 ja 13 mini väikseima mälumahuga versioon on nüüd 128GB (enne 64GB) ning suurim 512GB. Pro mudeleid saab aga ka kuni 1TB mahutavusega.

Kõik mudelid on 5G toega.