Instagrami uusim funktsioon aitab häkitud kasutajatel taastada kontole juurdepääsu

#instagram
2 min lugemine

Instagram võttis kasutusele uue abinõu juhuks, kui konto peaks saama häkitud. Selleks loodi hub-keskkond ehk spetsiaalne koduleht, kustkaudu inimesed saavad pöörduda, et lahendada kontole juurdepääsuga seotud probleeme.

 

Sellest on abi ennekõike neile, kelle konto on langenud häkkerite ohvriks ja kes ei pääse ligi enam ei Instagramile ning tihti ka Facebooki ega WhatsAppi. Varastatud kontode puhul on oht kaotada kõik sinna kogunenud pildid ja muud andmed, näiteks kontaktid.

Kui sisse ei saa logida, on võimalus külastada Instagrami veebisaidil asuvat hubi. Instagram küsib, kas probleem on seotud häkitud konto, unustatud parooli, isikustamise, kahefaktorilise autentimismeetodiga või blokeeritud kontoga. Kui probleem on tuvastatud, on võimalik järgida samme, mis aitavad kontole uuesti ligi pääseda.

 

 

Üks meetod, mida saad kasutada kinnitamaks, et konto on sinu oma, on paluda teistel isikutel seda infot kinnitada. Täpsemalt saad paluda kahel Instagrami sõbral oma identiteet tuvastada. Instagram alustas selle funktsiooni testimist eelmise aasta alguses ja nüüd on see kõigile kättesaadav. Sinu sõpradel on 24 tundi aega, et taotlusele vastata. Kui nad seda teevad, laseb Instagram salasõna uuesti valida ja konto peaks olema jälle õige omaniku käes, kirjutab Engadget.

Instagram teeb ka muid pingutusi, et muuta platvorm turvalisemaks. Rohkemates kohtades võib näha verifitseeritud kontode sinist märki. Lisaks profiilidele on need nüüd ka stoorides ja eravestlustes. Peagi ilmub märk ka pealehe voogu. Instagrami sõnul aitab see kasutajatel teada, kas konto, millega nad suhtlevad, on ikka see, millena see näib.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.