Tänavuse Tallinn Music Weeki (TMW) muusikaprogramm saab piduliku avaakordi neljapäeval, 30. septembril Kultuurikatlas, mida kannab üle ka  telekanal Inspira.

 

Muusikafestivali avakontserdil tuleb koostöös Eesti Kontserdiga esmaettekandele helilooja Liisa Hõbepappeli poolt spetsiaalselt TMWiks valminud teos “Sina armas oled manner”, mille kannab ette Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali 2020 aastapreemia laureaat ning värske rahvusvahelise klaverikammermuusika konkursi “Tallinn 2021” võitja Trio ’95 – pianist Rasmus Andreas Raide, viiuldaja Robert Traksmann ja tšellist Marcel Johannes Kits.

Esmaesitlusele tuleb ka rahvusvaheline ühisprojekt “Themes For Great Cities: Tallinn”, kus Eesti muusikud Jonas Kaarnamets ja Erki Pärnoja on ühendanud jõud Taani bändi Mew laulja Jonas Bjerre ning ameeriklasest muusiku ja ajakirjaniku Alex Maiologa. Üheskoos veedetakse nädal enne esinemist Tallinnas teose jaoks linnahelisid salvestades ning heliuuendajate Karlheinz Stockhauseni, Delia Derbyshire’i ja Brian Eno “leitud helide” strateegiaid uurides. “Themes For Great Cities: Tallinn” visuaalpildi loob videokunstnik Alyona Movko-Mägi.

TMW 2021 avaõhtu juhatavad tervituskõnedega sisse Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, Telia Eesti juht Robert Pajos ning TMW asutaja ja peakorraldaja Helen Sildna.

3. oktoobrini aset leidev TMW muusikaprogramm ühendab eri žanreid ja muusikuid 21 riigist Eestist Palestiinani ja Venemaalt Ameerika Ühendriikideni. 170 artisti, neist 96 Eestist, esinevad 26 esitlusõhtul Telliskivi Loomelinnakust ja Noblessnerist vanalinnani. Lisaks muusikaprogrammile toimub festivali raames ka inspireeriv ja õpetlik konverents ning mitmed põnevad ettevõtmised üle linna. Programmiga on võimalik lähemalt tutvuda festivali koduleheküljel. 

Koostöös festivali esitleja Teliaga on TMW tegelenud kestliku arengu eesmärkide tutvustamisega Eestis läbi festivali erinevate tegevuste ja programmiosade. Tegevuste kesksed märksõnad on olnud hooliv ja märkav digikultuur, inimsõbraliku linnaruumi arendus, vähemuste kaasamine, sooline võrdõiguslikkus ja keskkonnateadlik käitumine.

Telia klientidele kehtib TMW passide ja piletite eelmüügist ostmisel 20% hinnasoodustus, mille kohta leiab täpsemat infot Telia koduleheküljelt. Lisaks on festivaliperioodi jooksul võimalik soetada Telia e-poest oluliselt soodsama hinnaga uuskasutatud nutitelefone.

Inspira telekanal kannab tänavuse Tallinn Music Weeki avakontserdi üle neljapäeval, 30. septembril kell 19.00.