HBO uues sarjas „Täisring“ jagub pinget viimaste minutiteni

#"Täisring" #hbo #„Full Circle“
3 min lugemine

HBO üllatas juulis vaatajaid värske põnevussarjaga „Täisring“ („Full Circle“), mis räägib loo ebaõnnestunud inimröövist.

 

„Täisring“ on tuntud režissööri Steven Soderberghi uusim ekraniseering. Varasemalt on auhinnatud filmilavastaja teinud näiteks “Ocean’s 11, 12 ja 13″ ja „Magic Mike’i“ filmid. Filmide asemel on Soderbergh viimasel ajal keskendunud aga pigem telesarjadele ning koostöös stsenarist Ed Solomoniga jõudis nüüd publikuni uus noir-stiilis lühisari, kus teevad kaasa sellised näitlejad nagu Zazie Beetz, Claire Danes, Jim Gaffigan, Jharrel Jerome jpt. 

Kuuest osast koosnevasse „Täisringi“ on ära mahutatud rohkem kui nii mõndagi mitme hooajaga sarja – tegevusi ja üllatusi on jalaga segada ning ka tegelaste hulk võtab esialgu silme eest kirjuks. Lühidalt öeldes keskendub põnevik inimröövile Manhattani Washingtoni väljaku pargi lähedal, tuues kokku inimesed, kellel esmapilgul ei paista mingisugust seost olevat, kuid kes siiski üllataval kombel üksteisega seotud on. Nii tulevad järk-järgult päevavalgele ka mitmed pikalt peidus olnud saladused. 

Sari nõuab tähelepanelikku pilku 

Sarjas on pandud suurt rõhku detailidele ning tähelepanelikum vaataja leiab ekraniseeringust kindlasti mitmeid easter egg’e [üllatusmunad, kasutatud viitamaks peidetud sümbolitele jms – toim.]. Ka Soderbergh on ise öelnud, et talle ei meeldi vaatajatale hõbekandikul vastuseid serveerida, vaid ta eelistab panna rõhku detailidele, mida igaüks ise märgata ja tõlgendada saab. „On kalduvus sööta vaatajale tegelaste taustalugu ette juba enne, kui olete looga päriselt pihta hakanud. See on midagi, millele ma vaatajana vastu seisan, ja see on midagi, millele olen püüdnud vastu seista filmitegijana. Enamik filme ja sarju on liiga pikad. Minu moto on, et kui sa saad mingi asja ekraniseeringust välja lõigata ja see töötab endiselt, siis tulebki see välja lõigata,“ ütles ta New York Timesile antud intervjuus. 

Väljatoodud tsitaat tundub ka „Täisringi“ hästi kirjeldavat. Üleliigne on tõesti välja lõigatud ning hingetõmbehetki, kus midagi ei toimu, on sarjas vähe. Esialgu võib tempo, tegelaste rohkus ja skeemide hulk üllatada ja nende jälgimine raskusi valmistada, ent sarjale tuleb lihtsalt natuke aega anda ja peagi muutub see köitvaks vaatamiseks. Ka detailidele tuleb osata tähelepanu pöörata, sest nii mitmedki pusletükid tuleb vaatajal ise kokku panna.  

Kriitikud võtsid sarja üsna hästi vastu – lehel Rotten Tomatoes on sarjale antud hindeks 80%. Mõni on seda nimetanud isegi Soderberghi parimaks tööks, samas kui teised on maininud, et ekraniseering jääb liiga pinnapealseks. Tavavaatajad pole sarjale hinnanguid jagades nii helded olnud ning on hinnanud sarja 58% vääriliseks. Laidetud on keerulist stsenaariumit ja näitlejatööd, kiidetud on aga põnevust ja pinget ning iroonilisel kombel ka näitlejatööd. Ega maitse üle ei vaielda. 

Sarja „Täisring“ näeb Telia HBO keskkonnas.