Google’i otsingus on nüüd perioodilisustabel

#google
1 min lugemine

Google’i otsingust leiab nüüdsest interaktiivse keemiliste elementide perioodilisustabeli, mille abil õppida tundma erinevaid elemente. Selle leiab, kui trükkida otsingusse “periodic table” ja valida paremalt servast “explore elements”. Otse tabelini saab, kui vajutada siia.

 

Vaevalt, et enamikul meist keskkooli keemiatundidest kõik elemendid meeles on. Google’i uus funktsioon on võimalus lihtsalt klikkida erinevatele elementidele ja saada teada nende aatommass, sulamistemperatuur ning näha iga elemendi 3D mudelit. Igale elemendile klõpsates näeb huvitavat lühiinfot just selle elemendi kohta. Näiteks selgub, et talliumit kasutati ühes Agatha Christie romaanis agendi mõrvamiseks.

Perioodilisustabeli eesmärk on osa suuremast programmist, mille eesmärgiks on olla abiks tervele perele, pakkudes lihtsamat viisi õppimiseks, kirjutab The Verge. Google’l on kavas veel ka teisi uuendusi, näiteks pakkuda võimalust hommikul peale äratuskella sulgemist saada automaatselt ilmainfo ja olulisemad uudised. Funktsioon peaks kasutajateni jõudma peatselt, kuid perioodilisustabeliga saab juba praegu tutvust teha.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.