Google’i otsing hakkab telefonis teistsugune välja nägema


Google on ümberkujundamas seda, kuidas otsingutulemused mobiilis välja hakkavad nägema. Firma sõnutsi soovivad nad võtta sammu tagasi ja muuta väljanägemist natuke lihtsamaks, et otsitut oleks võimalik leida kiiremini ja lihtsamini.

 

Uus disain sisaldab suuremat ja paksemat tekstiosa, mille eesmärk on lubada silmal haarata infot kiiremini. Otsingutulemused hakkavad ulatuma laiemalt üle ekraani tänu vähendatud varjudele. Google lubab ka kasutada värve eesmärgipärasemalt, et aidata välja tuua oluline info, mitte püüda tähelepanu kõrvale juhtida.

Aimu uuest disainist saab Google’i avaldatud kuvatõmmisest.

 

 

On näha, et uus disain tõstab rohkem informatsiooni lehekülje ülaosasse ja vähendab visuaalset müra, mis loodetavasti teeb guugeldamise lihtsamaks, sundimata skrollima allapoole, et leida otsitav, kirjutab The Verge.

Kui üldiselt tundub maailm üha keerulisemaks minevat ja mõne uuenduse puhul on küll kahtlus, et kas see teeb midagi paremaks, siis kõnealune samm on tagasi lihtsuse suunas ja saab kasutajate poolt väga tõenäoliselt positiivselt vastu võetud.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.