Google Photos lõpetab tasuta piiramatu ruumi jagamise

#google #google photos
2 min lugemine

Peale 15GB täitumist tuleb alates järgmise aasta 1. juunist hakata ostma Google One teenust.

 

Viimasel viiel aastal on Google Photos andnud kõigile piiramatut ruumi oma “high quality” kvaliteedis fotode talletamiseks. Kui 15 gigabaidi piir on ületatud, hakkab edaspidi olema teenus tasuline. Muudatus jõustub 1. juunist aastal 2021 ja sellega kaasnevad veel mitmed Google Drivei teenuste tingimuste muudatused. Ühtlasi hakkab Google kustutama andmeid mitte-aktiivsetelt kontodelt, kuhu pole viimase kahe aasta jooksul sisse logitud.

 

Kõik fotod ja dokumendid, mis on pilvekeskkonda laetud enne 1. juunit, ei loeta selle 15GB sisse, seega on aega otsustada, kas jätkata Google Photosi kasutamist või vahetada mõne muu pilveteenuse pakkuja vastu.

Juba varasemalt luges Google originaalkvaliteediga fotod 15GB sisse. Võttes ära tasuta piiramatu võimaluse varundada hea kvalieediga fotod ja videod (mis kompresseeriti automaatselt, et kasutada ruumi efektiivsemalt), võtab ühtlasi ära ka teenuse suurima plusspoole. See oli fotodele suunatud teenus, kus ei pidanud ruumi pärast muretsema.

Ei pea psühholoog olema, et mõista inimeste pahameelt, kui neile tasuta antud hea asi mõne aja möödudes tasuliseks muudetakse. Ääremärkuse korras olgu mainitud, et Pixeli omanikud saavad high quality fotosid edasi piiramatult varundada. Kuigi ka see on kärbitud versioon Google algsest diilist, kus Pixeli omanikud said tasuta varundada originaalformaadis pilte, kirjutab The Verge. Kuid see on väike boonus ainult neile vähestele, kes juhtuvad Pixeli telefoni omama.

Google tõi veel välja, et nad pakuvad vaatamata tingimuste karmistumisele rohkem tasuta ruumi, kui teised – kasutaja saab 15GB, selle asemel, kui näiteks Apple iCloud annab kõigest 5GB – ja väidab, et 80 protsenti Google Photos kasutajatest ei jõua selle 15GB täitumiseni vähemalt kolme aasta jooksul.

Tõenäoliselt on muutuse taga soov suunata rohkemad kasutajad registreeruma Google One pilveruumi kasutajateks. Googlei sõnul on Google Photos keskkonda laetud üle 4 triljoni foto ning iga nädal täieneb see kogu 28 miljardi foto ja videoga.

Digitark soovitab aeg-ajalt fotod välisele kõvakettale laadida, sest nagu näha, võivad pilveteenuste mängureeglid muutuda ja ühel päeval tasuta hea teenus ei pruugi seda peatselt enam olla.