Google Photos – kas uus suhtlusrakendus?

#chat #google photos #suhtlus
2 min lugemine

Google on oma ajaloo jooksul proovinud õnne erinevate suhtlusrakendustega. Siiamaani paraku tulutult. Ometi ei jäta IT-hiiglane jonni ja katsetab uuesti, kasvõi kuidagi ümber nurga.

 

Nimelt on Google oma Google Photos rakendusele lisanud suhtlusvõimaluse. Jagades selle rakendusega fotosid oma sõprade ja tuttavatega, on võimalik lisada piltide juurde kommentaare ning samuti võivad sõbrad kommentaaridele vastata ning vestlust arendada. Tegelikult on see kõik väga lihtne.

Kõigepealt ava rakendus ning vali sealt foto või video, mida jagada tahad. Nüüd vajuta ekraani alumises vasakus nurgas oleval jagamisikoonil ning avanenud aknast vali alajaotus ’Send in Google Photos’. Selle alt saab valida kontakti, kellele pilt saata.

Tähelepanu! Pilte koos suhtlusega saab saata ainult neile, kellel on nutiseadmes samuti paigaldatud Google Photos rakendus. Kui on saaja valitud, siis saab suhtlusaknas olevale pisipildile lisada oma kommentaari, pildi teele saata ning ootama jääda vastuvõtja poolseid kommentaare. Tehtud!

Nagu mistahes teises suhtlusrakenduses jäävad kõik ’vestlused’ kenasti alles, neid võib igal ajal vaadata ja jätkata juttu Google Photos-rakenduse ’Sharing’ alajaotuse all. Arvestades praktiliselt piiramatut piltide hoiustamiseks mõeldud mälumahtu Google’i pilveteenuses, võiks Google Photos tänapäeval olla olemas igas kaameraga varustatud nutitelefonis või -tahvlis. See aga oleks ehk potentsiaalseks võimaluseks, et inimesed selle kaudu ka lõpuks ometi suhtlema hakkaksid.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."