Google Photos äpis saab nüüd chattida

#chat #google #google photos
3 min lugemine

Google’i katsed teha suhtlusäppi on võtnud juba saaga mõõtmed. Hulk äppe, mis on viimase kümne aasta jooksul välja tulnud lootuses kasutajate südamed võita ning siis ajaloohämarusse vajunud. Allo, Duo, Google Wave, Hangouts, Google Talk, Google +, Google Voice – pikk ja komplitseeritud nimekiri suhtlusäppidest, mis ei tõusnud erinevatel põhjustel lendu.

 

2016. aastal üritas Google teha asju lihtsamaks luues Allo ja Duo, mis olid mõeldud sõnumite saatmiseks ja videokõnedeks. Duo’ga pole lood tegelikult halvad, seda täitsa kasutatakse. Allo probleemiks oli inimeste harjumus kasutada juba olemasolevaid äppe nagu iMessage ja Facebook Messenger.

Igatahes on firma nüüd välja toonud uue lahenduse – võimaluse chattida otse piltide all

 

Uus funktsioon võimaldab üksikuid pilte mugavalt jagada ja nende kohta ka mõni rida saata, millele siis teine pool (või pooled, kui on jagatud mitme inimesega) saab vastata.

Uut funktsiooni piltide jagamiseks ja suhtluseks on lihtne kasutada. Kui foto on Google Photos albumist välja valitud ja Share-nupule vajutatud, on nüüdsest uus valik – “Saatmine teenuses Google Photos”. Seejärel võib valida mõne lähedasema kontakti, kelle näopilt on juba ilmunud või otsida kasutajat  nime, telefoni või e-maili järgi.

 

 

Vastuvõtjal on vaja piltide vastuvõtmiseks Google’i kontot, sest chati nägemiseks on vaja olla sisse logitud. See piirab natuke uue funktsiooni võimalusi, kuid võib-olla mitte ka väga, sest vähemalt Eestis on vist küll kõigil Gmaili ja seega ka Google’i konto olemas. Nii et tõenäoliselt on inimene, kellega soovid pilti jagada juba konto kasutaja.

Kirjeldatud funktsiooni saab kasutada ka grupivestluses, valides “Uus grupp” ja lisades pildi saajad.

Kui vestlus on algatatud, siis selle juurde saab hiljem alati tagasi pöörduda, valides äpimenüüs “Jagamine” või “Sharing”. Sealt saab näha jagatud fotosid ja videosid, kommentaare, vestlusi ja laike. Fotod saab salvestada ka enda telefoni või valida “Fotod” ja näha ainult fotosid.

Google’i sõnul pole seekord nende plaaniks võtta üle teised suhtlusäpid, vaid pigem tuua Google Photos keskkonda piltide jagamine, mis praegu toimub suhtlusäppides. Sarnast ideed on Google varem proovinud videojagamist ja suhtlust YouTube’s kombineerides, kuid seda võimalust enam ei eksisteeri, kirjutab TechCrunch.

Erinevalt YouTube’st tundub Google Photos loogilisem koht, kus sõprade ja perekonnaliikmetega sõnumeid vahetada. Google’i konto tegemiseks peab aga vähemalt 13-aastane olema, kui just vanemad pole teinud oma lapsele kontot.