Tinder, mis on Facebookis? Jah.

 

Tehnoloogia ettevõtete seas on viimasel ajal trendiks laiendada oma tegevusvaldkonda. Nii on näiteks igas sotsiaalmeedia äpis Storyd ja aina kasvav reklaamimajandus ning ostmisvõimalused. Üks asi, mida siiani Euroopas polnud oli võimalus Facebooki kasutada kui kohtinguplatvormi Tinderit, nimeks Facebook Dating. Välja on see tulemas 32 Euroopa riigis. Facebook kuulutas oma deitimisteenuse välja juba 2018. aastal, kui lubati “peegeldada seda, kuidas inimesed reaalses elus tutvuvad – läbi ühiste kogemuste.” Alates eelmisest suvest, kui teenus USA turul maandus, on toimunud poolteist miljardit matchi kokku 20 riigis, kus see on kättesaadav. Kokku on Facebookil Statista andmetel 2,7 miljardit aktiivset kasutajat. Kohtinguteenuse Euroopasse toomine oli plaanitud selle aastasele Sõbrapäevale, kuid see plaan ei läinud bürokraatlikel põhjustel läbi.

 

Kuidas Facebook Dating toimib?

 

Väga lihtsalt, saab lisada oma ürituste ehk eventide ja liitutud gruppide info, mis aitab kokku saada sarnaselt mõtlevate kasutajatega. Nii võib näiteks õnnestuda leida teine kassiarmastaja (juhul, kui teha vastav grupp nähtavaks oma kohtinguprofiilil). Kohtinguprofiil pole nähtav su sõbralistis olijatele, samuti ei näe matche News Feedis ega ei soovitata sõbralistis olevaid inimesi matchidena, välja arvatud juhul, kui te olete üksteist sala-austajateks märkinud.

 

 

Sala-austajate (Secret Crush) listi saab lisada kuni üheksa Facebooki sõpra ja Instagrami jälgijat ning match ehk võimalus üksteisega kontakteeruda toimub alles siis, kui teine pool on ka sind lisanud. Kuni pole, nad isegi ei tea, et sa oled neid valinud. Vähe sellest, Facebook toob välja ka virtuaalkohtingu funktsiooni, mis lihtsas maakeeles tähendab Facebookis toimuvat videokõne. Et virtuaaldeiti alustada, tuleb chatis vajutada videoikoonile, mis saadab väljavalitule kutse. Mitmed teised kohtinguäpid on videochati võimalused viimastel aastatel juba avanud. Näiteks Tinder sel suvel. Eesti on nende õnnelike Euroopa riikide seas, kus Facebook Dating peatselt kättesaadavaks tehakse.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.