Facebook hakkab seal oldud aega mõõtma

#ajajuhtimine #facebook
2 min lugemine

Aasta algusest, mil Facebooki juht Mark Zuckerberg sattus avalikkuse turmtule alla, on ta lubanud teha Facebookist koha, kus ei raisata aega, vaid veedetakse seda kvaliteetselt, nii et pärast seda on hea olla. Vähem suurkorporatsioonide reklaame ja rohkem suhtlust lähedastega. Kuidas seda kõike korraldada?

 

Uus funktsioon, mis praegu veel on töös, hakkab näitama, kui palju aega me Facebookis veedame.

 

Selline info andmine ja vajadusel ka äpi kasutamise piiramine pole ainult Facebookile omane arendus, vaid sama teevad ka Apple ja Google koos neile kuuluvate Instagrami ja Youtube’iga. Rohkem sarnaseid võimalusi leiab ka uuest Android P ja iOS 12 versioonist. Muidugi ei hakata rakenduste kasutamist keelama sunniviisiliselt, vaid see jääb kasutaja vabatahtlikuks võimaluseks ning hõlmab lisaks nutiseadmetele ka laua- ja sülearvuteid. Nii saavad sõltuvusttekitavate platvormide juhid raporteerida, et nemad omalt poolt on andnud võimalused tervislikuks sotsiaalmeedia kasutamiseks. See, kas inimesed ennast ise distsiplineerima ja harjumusi muutma hakkavad, on veel teadmata.

Praeguse info kohaselt hakkame nägema lisaks oma igapäevasele Facebookis oldud ajale ka kogu viimase nädala kokkuvõtet ja päeva keskmist. Ühtlasi saab seada päevase kasutuse limiidi ja konfigureerida märguandeid.

Kuigi kirjeldatud lisafunktsioon on arenduses, pole veel teada, millal see Eesti kasutajateni jõuab.

 

Allikas: The Verge

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.