Detsembris jõuab HBO vahendusel Eestisse Meryl Streepi uus film

#hbo #Meryl Streep #telia tv #uued sarjad
4 min lugemine

Detsembris rikastub Telia TV HBO keskkond taas uue ja põneva sisuga ning teiste seas näeb Meryl Streepi populaarse kirjaniku rollis komöödiadraamas „Las nad lobisevad / Let Them All Talk.“

 

Jõulukuu on HBO-s täidetud tähetolmuga. Kuu algab hinnatud draamasarjaga “Tavalised inimesed / Normal People”, mis põhineb Iiri kirjaniku Sally Rooney bestselleriks saanud romaanil.

Ekraanile jõuab ka sarja “Eufooria / Euphoria” eriosa, mille peaosas on Emmy’ga pärjatud Zendaya. Lisaks näeb Meryl Streepi populaarse kirjaniku rollis HBO Max komöödiadraamas “Las nad lobisevad / Let Them All Talk”.

Kõikidel lisanduvatel sarjadel ja filmidel on nii eesti- kui venekeelsed tõlked.

Telia TV-s sisalduv HBO keskkond võimaldab televaatajal kaasa elada nii uutele kui juba teleklassika hulka kuuluvatele sarjadele nii teleri, äpi kui Telia TV veebilehe vahendusel.

TAVALISED INIMESED / NORMAL PEOPLE
Esilinastus 1. detsembril

Sally Rooney bestselleril põhinev sari “Normal People” jälgib Marianne (Daisy Edgar-Jones) ja Connelli (Paul Mescal) romantilise suhte keerdkäike Iiri väikelinnas. Erinevalt klišeelikust süžeest, kus suhtedünaamikas on üheks osapooleks rikas ja populaarne ning teisel pool vaene ja kõrvalejäetud tegelaskuju, on jõukast perest pärit Marianne see, kes on eemalehoidev ja sarkastiline raamatusõber ning kaunist, sportlikku ja kõigi poolt armastatud sotsiaalselt enesekindlat, kuid samal ajal end alahindavat noort kehastab töölisklassi kuuluv Connell. Erineva sotsiaalamajandusliku taustaga noori ühendab vastupandamatu külgetõmme ja terav taip.
(12 x 30 min, sarja kõik osad on nähtavad ühekorraga)

TITEJUMAL / BABY GOD
HBO dokumentaalfilm, esilinastus 3. detsembril.

Enam kui 30 aasta jooksul on viljakusravi arstina tegutsev Quincy Fortier kasutanud oma spermat patsientide munarakkude viljastamiseks. Tänaseks on see tegevus avalikuks saanud ning arsti bioloogilised järeltulijad püüavad mõista toimunu tagamaid ja omaenda identiteeti.
(78 min)

MIRAMARI MÕRVAD / THE MIRAMAR MURDERS
HBO dokumentaalfilm, esilinastub 4. detsembril.

Olmo Figueredo poolt loodud ja lavastatud kuueosaline tõsielusündmusi kajastav krimisari uurib 25 aastat kestnud juriidilise vaidlusega seotud erakordseid asjaolusid, mis keerlevad ümber 1994. aastal Miamis toimepandud kolmikmõrva. 2016. aastal andis kohtunik korralduse juhtum sulgeda, tuues põhjenduseks algselt esitatud tõendite vähesuse ja uurimise pinnapealsuse. Selle otsuse tulemusel seisab Ibar silmitsi ülesandega koguda enam kui miljon dollarit, et katta õigusabiga seotud kulutused.
(6 x 60 min)

EUFOORIA / EUPHORIA
Sarja eriosa, esilinastub 7. detsembril

Sarja eelnevas osas jättis Jules Rue rongijaamas maha ning nüüd jälgib “Euphoria” esimene eriosa pealkirjaga “Trouble Don’t Last Always” Rue’d (keda kehastab Emmy’ga pärjatud Zendaya) jõule tähistamas. Eriosa stsenaristiks ja lavastajaks on sarja autor Sam Levinson ning lisaks kohtub vaataja esimesest hooajast tuttava Colman Domingoga. Sarja esimene hooaeg on juba Telia HBO keskkonnas näha.
(60 min)

LAS NAD LOBISEVAD / LET THEM ALL TALK
HBO Max film, esilinastub 10. detsembril

Draamakomöödia keskmes on tunnustatud kirjanik (Meryl Streep), kes võtab koos vanade sõpradega (Candice Bergen ja Dianne Wiest) ette reisi, et pisut lõbutseda ja ravida vanu haavu. Seltskonnaga liituvad ka kirjaniku õepoeg ja kirjastuse agent (Gemma Chan), kelle eesmärk on uue romaani sisu kohta võimalikult palju teada saada.
(113 min)

ALABAMA MADU / ALABAMA SNAKE
HBO dokumentaalfilm, esilinastub 10. detsembril

Dokumentaalfilm viib vaataja 1991. aasta 4. oktoobrisse, kui Scottsboro linnas Alabama osariigis USAs registreeriti vägivaldne kuritegu. Nelipühi kiriku pastorit Glenn Summerford’i süüdistati katses mõrvata oma abikaasa lõgismaoga. Uurimise üksikasjad ja kohtuprotsess on Apalatšide mäestiku lõunaosa painanud aastakümneid. Dokfilmis astub üles ajaloolane ja folklorist Thomas Burton, kes on terve elu uurinud nelipühilastest maokäsitlejate kultuuri, uskumusi ja pärimusi, maalides gootiliku portree Summerfordist ja deemonite väljaajamisest rääkivast loost.
(85 min)

KÕRVALSEISJA PILK / OUTLIER
Esilinastub 27. detsembril

Sari jälgib Londonis tegutsevat noort teadlast Maja Angelli (Hanne Mathisen Haga), kes on pühendunud sarimõrvarite profileerimisele, soovides luua analüütilist meetodit raskete kuritegude ennustamiseks. Kuuldes oma kodulinnas toime pandud noore naise mõrvast, otsustab ta Norra metsade vahele saami rahva sekka tagasi pöörduda, eesmärgiga liituda uurijate rühmaga ja mõrvar tabada. Mõrvarit jälitades ja tema järgmist käiku ette aimates on vaja mõelda nagu kurjategija ning selle käigus peab Maja silmitsi seisma ka omaenda deemonitega.
(8 x 45 min, kõik osad on nähtavad esilinastuse päeval)

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.