Chatbotid ja mängud on vähemalt selleks korraks Messengerist kadunud

#chatbot #facebook #messenger
2 min lugemine

Facebook Messenger läks äsja palju lihtsamaks. Enam ei leia sealt Discover-menüüd, mille eesmärk oli äppi integreerida sotsiaalmeedia oma usinate abiliste chatbot’ide kujul. Chatbotid, millele ennustati suurt tulevikku klienditeeninduses on nüüd pildilt peaaegu täiesti kadunud. Muudatusest on olnud juttu juba eelmise suve lõpust ning nüüd on see ka ellu viidud.

 

Messengeri lihtsamaks tegemine on olnud Facebooki suund juba üle aasta. Sellele eelnesid aastad, mille jooksul ujutati algselt väga lihtne äpp üle kõikvõimalike lisafunktsioonide ja -teenustega, mis on omamoodi irooniline ja vastuoluline. Facebook Messenger tuli turule kui ainult chati osa kogu Facebookist. Kasutajad, kellel oli kõrini Facebookist, said allalaadida Messenger äpi ja loobuda kõigest muust. Seejärel hakati arendama äppi millekski, milles saaks kõike teha.

Nüüd, seoses Messengeri arendusjuhi vahetusega on äpp taas välja toomas seda põhilist, milleks ta algselt mõeldud oli – inimestega suhtlemine. Selle protsessi osa on ärifookusega elementide eemaldamine nagu näiteks Messengeri kui klienditeeninduskanali promomine.

 

Selline nägi Messenger välja varem:

 

 

Allolevalt võib näha uut disaini:

 

 

Discover-nimeline menüü, mis oli varasemalt kõige parempoolne, on nüüd kadunud. See oli koht, kust võis leida äride kontod, mille taga oli suuresti idee panna klienditeenindust tegema tehisintellekt chatbot’ide kujul, kirjutab The Verge.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.